مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از ایجاد ۸۰۳ فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد خبر داد و گفت: برای این طرح‌ها ۳۰میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

محسن مسعودیان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محسن مسعودیان راد صبح یک‌شنبه ۱۰ آذرماه به میزبانی سالن جلسات کمیته امداد سمنان بابیان اینکه طی هشت‌ماهه نخست امسال ۸۰۳فرصت شغلی برای مددجویان در کمیته امداد استان سمنان ایجادشده است، ابراز داشت: هدف از ایجاد فرصت‌های شغلی توانمندسازی و بهبود وضعیت معیشت مددجویان است که این مهم در کمیته امداد به‌طور جد پیگیری می‌شود.

وی بابیان اینکه عمده مشاغل ایجادشده در حوزه امور خدماتی با ۳۷۹ طرح است، افزود: ۳۳۰ طرح دام‌پروری، ۵۳ طرح کشاورزی، ۲۰ طرح صنایع‌دستی و ۱۸ طرح صنعتی و معدنی به ترتیب بیشترین حوزه مشاغل ایجادشده را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه به‌طورکلی یازده طرح شیلات تحت نظارت کارشناسان اشتغال این نهاد باهدف پایدارسازی و جلوگیری از راکد شدن قرار دارد، ابراز داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون سه طرح شیلات برای مددجویان این نهاد اجرایی شده است.

مسعودیان راد بابیان اینکه برای ایجاد این فرصت‌های شغلی  ۳۰ میلیارد و ۳۳۵ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، تصریح کرد: چهار هزار و ۸۹۰ طرح فعال اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد تحت نظارت این نهاد قرار دارد که همکاری بانک‌ها، صندوق ولایت امداد و صندوق توسعه ملی در این امر شایان تقدیر است.

وی بابیان اینکه برای افراد جویای کار از محل همین بانک‌ها تسهیلات مناسب پرداخت‌شده است، افزود: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال یکی از راه‌های توانمندی و خودکفایی مددجویان محسوب می‌شود لذا متقاضیان و مددجویان می‌توانند برای مشاوره شغلی به کمیته امداد مراجعه و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

کد خبر 466827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =