رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور با بیان اینکه شهر جهانی یزد ظرفیت میزبانی گروه‌های برجسته تئاتر خیابانی جهان را دارد گفت: «چتر زندگی» به هدف اصلی و نهایی خود نزدیک شده است.

تیاتر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سامان خلیلیان در آئین افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد که در گذر فرهنگ و هنر مازاری‌ها برگزار شد اظهار داشت: خوشحالیم که در این برنامه پرشور که حاصل زحمات هنرمندان عرصه نمایش استان زیبا و کویری یزد است حضور داریم.

وی تصریح کرد: این رصد و همراهی را در دوره پیشین و این دوره جشنواره تئاتر خیابانی یزد داشتم و دیدم که چگونه با همدلی، این برنامه و جشنواره را به نخستین گام خود در مراسم افتتاحیه برسانیم.

رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور خاطرنشان کرد: این که سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی امسال پرشورتر و بهتر از سال قبل در حال برگزاری است، نشان از روند رو به رشد و خوب جشنواره دارد.

خلیلیان ادامه داد: جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در دوره سوم خود و با حضور قابل توجه هنرمندان سراسر کشور و ارسال آثار فاخر توانست یک گام به هدف اصلی خود نزدیک‌تر شود.

وی تصریح کرد: ارائه اصالت ناب تئاتر خیابانی به مخاطبان که بی‌شک بستر و دنیای مخاطبان خودش یا به بیان بهتر همان مردم عامه را بدون هیچ مرزی به وسیله تئاتر خیابانی کشور انجام دادن از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

این هنرمند برجسته هنرهای نمایشی کشور افزود: امسال ۱۵۶ اثر ارسالی از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و با توجه به اینکه آثار رسیده هم به لحاظ کمی و هم کیفی نسبت به سال گذشته فاخرتر بودند، کار انتخاب بسیار سخت بود.

رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور گفت: امسال علاوه بر این جشنواره، بخشی از آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در برنامه‌ای جداگانه در نقاط مختلف استان اجرا شد و از آن برنامه هم یک اثر به جمع ۱۸ اثر راه یافته به مرحله نهایی اضافه شد.

خلیلیان تصریح کرد: شهر جهانی یزد به‌دلیل زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای که دارد، می تواند در آیندهای نزدیک پذیرای گروه‌های تئاتر خیابانی برجسته ایران و جهان در جشنواره چتر زندگی باشد.

کد خبر 466631

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha