سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از کاشت درخت با مشارکت شهروندان در قالب اجرای طرح«شهروند شهرسبز» خبر داد. 

شهروند شهر سبز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، مصطفی خادم ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشارکت مردمی ضامن اجرای درست طرح‌ها است و ما نیز به دنبال آن هستیم که از توان مردم برای کاشت و نگهداشت درخت استفاده کنیم. 

وی افزود: در همین راستا، طرح شهروند شهر سبز را در شهر بندرعباس اجرا می‌کنیم که طی آن با مشارکت شهروندان و بنا به درخواست‌ها، درب منزل و داخل منزل آنها اقدام به کاشت می‌شود. 

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: این سازمان در راستای ترویج فرهنگ درخت و درختکاری و نیز بیان اهمیت و ارزش این سرمایه‌های طبیعی اقدام به اجرای طرح شهروند شهر سبز از شهریورماه سال جاری کرده است. 

خادم خاطرنشان کرد: از ابتدای فصل کاشت و در راستای اجرای این طرح در محله طلائیه فاز دو، محله اسلام آباد، محله شمیلی‌ها، شهرک پیامبر اعظم و غیره اقدام به کاشت شده است. 

وی با اشاره به شیوه اجرای طرح، بیان کرد: پس از ثبت درخواست در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، از محل مورد نظر بازدید صورت گرفته و با جانمایی فضاهای مناسب و آماده‌سازی بستر کاشت، نهال مورد نظر در این مکان‌ها کاشته می‌شود. 

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: طرح شهروند شهر سبز با هدف افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد نشاط شهروندی و سلامت شهروندان و نیز اشاعه فرهنگ حفظ و گسترش فضای سبز شهری با همکاری شهروندان اجرا می‌شود. 

خادم اضافه کرد: در این طرح گونه‌های بومی و مثمر و گونه‌های گل‌دار مانند لیمو، گاروم زنگی، گل ابریشم، گل کاغذی، کاسیا و یاس درختی و غیره، با نظرسنجی از شهروندان و بررسی مکان مناسب رشد گیاه کاشته می‌شود. 

وی در پایان با بیان این‌که در طول سال آمادگی ثبت درخواست شهروندان را داریم تا در زمان مناسب کاشت انجام شود، گفت: شهروندان می‌توانند به منظور ثبت درخواست طی تماس تلفنی با شماره ۰۹۰۲۵۲۱۳۲۵۷ تماس حاصل کرده و یا از طریق پیام به صفحه این سازمان در اینستاگرام به آدرس sima-man at-fazayesabzeshahri اقدام کنند. 
 

کد خبر 466605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =