فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: احیای ناوشکن دماوند با قابلیت‌های بسیار پیشرفته در حال اتمام است. 

ناوشکن دماوند

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: بازدارندگی گسترش یافته به معنای توسعه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نیروی دریایی به سمت آب‌های آزاد در دستور کار این نیرو قرار دارد. 

او افزود: برای تحقق این حرکت پر شتاب، نیروی دریایی به مجموعه‌ای از تجهیزات، قابلیت‌ها و توانمندی‌ها نیاز دارد که بتواند در دریاهای آزاد به نفع امنیت دریانوردی جهانی و اقتصاد ملی تلاش داشته باشد. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کار ساخت تجهیزات به صورت ۱۰۰ درصدی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور و با تمرکز بر بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های استان هرمزگان و توانمندی‌های علمی و صنعتی کشور به سرعت در حال انجام است و در آینده شاهد تغییرات گسترده در حوزه تجهیزات نیروی دریایی خواهیم بود. 

او تصریح کرد: بهمن ماه امسال شاهد الحاق ناوشکن دنا به مجموعه ناوگان جنوب در بندرعباس خواهیم بود، دنا ناوشکنی جدید از کلاس موج و مشابه ناوشکن‌های جماران و سهند است که با افزایش دانش علمی نیروی دریایی، قابلیت‌های جدیدی به آن افزوده شده و ظرفیت‌های بیشتری نسبت به سایر ناوشکن‌های کشور دارد. 

امیر خانزادی گفت: در ناوشکن دنا سیلوهای پرتاب موشک عمودی پرتاب در حال نصب است و این ناوشکن ضمن حمل بالگرد، ظرفیت مصونیت بخشی به شناورها در ابعاد زیرسطح، سطح و هوا را نیز دارد. 

او از الحاق ناو موشک‌انداز زره به ناوگان نیروی دریایی تا پایان سال خبر داد و افزود: این ناو یک شناور بسیار تندرو با قابلیت حمل و پرتاب موشک است. 

فرمانده نداجا از احیای ناوشکن دماوند با قابلیت‌های بسیار پیشرفته تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار داشت: کار احیای ناوشکن دماوند در حال اتمام است و دماوند جدید با سازه بسیار پیشرفته، سطح مقطعی بسیار کوچک، ظرفیت‌های رانشی جدید، سامانه‌های سنجنده بسیار پیشرفته، قابلیت رادار چشم عقاب، سیلوهای پرتاب موشک‌های عمود پرتاب و سنجنده‌های زیرآبی و اژدر تا پایان سال به ناوگان نیروی دریایی ملحق خواهد شد. 

او در پایان افزود: کار ساخت زیردریایی‌های جدید از کلاس فاتح به سرعت در حال انجام است و سال‌های آینده شاهد مجموعه‌های جدیدی از نسل جدید زیردریایی در ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی خواهیم بود.

کد خبر 466075

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی