پس از چند روز کاهش قیمت، بیت‌کوین بالاخره یک افزایش ناگهانی را تجربه کرد و در عرض چند ساعت ۶۰۰ دلار افزایش یافت و به بیش از ۷ هزار دلار رسید.

بيت كوين 833

به گزارش همشهری آنلاین تسنیم به نقل از ایندیپندنت نوشت: پس از چندین روز کاهش قیمت، بیت کوین بالاخره یک افزایش ناگهانی را تجربه کرد.

 برترین ارز مجازی دنیا در عرض چند ساعت ۶۰۰ دلار افزایش یافت و به بیش از ۷ هزار دلار رسید. ارزش بیت کوین به پایین‌ترین حد از ماه می تا به امروز رسیده بود.

 کاهش قیمت بیت کوین در روزهای جمعه و دوشنبه پس از بی‌ثباتی بازار به دنبال تحولات چین به وجود آمد. چین مجدداً سخت‌گیری در مورد تبادلات مالی غیرقانونی در کشور را تشدید کرده است.

 علی رغم کاهش قیمت قابل توجه، برخی متخصصان ارز مجازی ادعا می‌کردند که بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری است.

 پیتر وود، مدیر عامل پلتفرم تجاری آنلاین «کوین برپ» گفت: سقوط دوباره ارزش بیت کوین به خاطر ماهیت ارز مجازی است. این اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود.

«ولی سرمایه‌گذاران تازه وارد خیالشان راحت باشد که ارزش بیت کوین به احتمال زیاد دوباره افزایش می‌یابد و تازه واردان به عرصه ارز مجازی در حال حاضر بهترین فرصت را برای سرمایه‌گذاری دارند».

 پیش‌بینی قیمت بیت کوین به خاطر بی‌ثبات بودن آن بسیار سخت است. قیمت آن در دو سال گذشته بین ۳ هزار تا ۲۰ هزار دلار در نوسان بوده است.

 قیمت ۷۳۰۰ دلاری بیت کوین در حال حاضر، بیش از دو برابر قیمت سال گذشته در همین زمان است ولی تا کمتر از نصف قیمتی که در اواخر ۲۰۱۷ داشت کاهش یافته است.

وود گفت:« با وجود اینکه هیچ کسی در واقع نمی‌داند ارزش ارزهای مجازی در آینده نزدیک چقدر خواهد بود، روند طی شده در گذشته یک افزایش احتمالی بزرگ را حداقل تا ۱۲ ماه آینده نشان می‌دهد».

برخی از خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها برای بیت کوین نشان می‌دهد ارزش این ارز مجازی تا ۲۰۲۳ به ۲۵۰ هزار دلار می‌رسد. جان مک آفی، پیشگام امنیت سایبری شرط می‌بندد که ارزش بیت کوین تا پایان ۲۰۲۰ به یک میلیون دلار می‌رسد.

یک پیش‌بینی محافظه‌کارانه‌تر از «پلن بی» تحلیلگر ارز مجازی  اینگونه است که:« می‌خواهید مرا دیوانه بنامید، ولی تعجب نمی‌کنم اگر بیت کوین ۲۰۱۹ را با ۱۰ هزار دلار به پایان برساند. فرصت‌هایی مانند این برای سرمایه‌گذاران نادر هستند».

کد خبر 465965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار