وزیر خارجه آمریکا بار دیگر از اغتشاش در ایران حمایت کرد و مدعی شد در زمان قطع اینترنت از داخل ایران برای آنها فیلم و عکس ارسال می‌شده است.

پمپئو هوم پیج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مایک پمپئو در نشست خبری فوق العاده که در محل وزارت خارجه آمریکا برگزار شد، درباره اینکه در زمان قطع اینترنت چه اقدامی انجام داده اید، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: اکنون دسترسی به اینترنت به مقدار زیادی بازگشته است اما در همان زمان نیز از داخل ایران برای ما عکس و فیلم ارسال می‌شد به گونه‌ای که تا کنون نزدیک به ۲۰ هزار عکس، فیلم، پیام و یادداشت از طریق تلگرام به دست ما رسیده است.

وزیر خارجه آمریکا که مدافع جدی سیاست تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران است، ادامه داد: با قطع اینترنت فعالیت حداقلی اقتصاد در ایران هم قطع شد و به اقتصاد ایران به شدت ضربه زد.

پمپئو درباره گزارشی مربوط به خبرنگاران ایرانی که با رسانه‌های خارجی کار می کنند،  هم گفت: ما این گزارش را دیده ایم، این رفتار مغایر با اصول بنیادین آمریکا و  قوانین بین المللی است. سیاست رئیس جمهوری ترامپ در خاورمیانه و فعالیت‌های ایران هم مقابله با همین رفتارها است.

این اظهارات وزیر خارجه ترامپ در حالی انجام می شود که دولت آنها، سیاست خروج از قوانین و پیمان‌های بین المللی را با جدیت دنبال کرده و باعث شده است آمریکا از بسیاری پیمان‌های بین المللی خارج شود.

یکجانبه گرایی و مخالفت با قوانین بین المللی از سوی دولت آمریکا نیز بارها در سازمان ملل متحد محکوم شده است که مخالفت حداکثری با تصمیم آمریکا درباره سرزمین های اشغالی، خروج از برجام و همچنین تروریسم اقتصادی، نمونه های آن است.

پمپئو در اظهاراتی آشکارا در امور داخلی ایران دخالت کرد که مغایر تمام اصول بین المللی و منشور ملل متحد است و ادامه داد: ما خواهان تغییر از درون حکومت ایران هستیم و می خواهیم رفتار حکومت عوض شود.

وی اعتراف کرد در تمام مدتی که رئیس جمهوری ترامپ روی کار آمده است، این برنامه را دنبال کرده ایم و این گزارش (گزارشگران بدون مرز)  نشان می‌دهد که هنوز کار ما تمام نشده است. من و رئیس جمهوری ترامپ، اوضاع ایران را دنبال می کنیم.

وزیر خارجه آمریکا اظهار کرد: این عکس و فیلم‌ها می تواند به ما کمک کند تا مسئولان ایرانی را شناسایی کنیم و همچون وزیر ارتباطات ایران که هفته پیش تحریم شد، به آن واکنش نشان دهیم.

وزیر خارجه ترامپ در پاسخ به سوالی درباره سامانه پدافند موشکی اس ۴۰۰ ترکیه هم گفت: خرید اس ۴۰۰ ترکیه از روسیه نگران کننده است، همچنان در حال مذاکره با ترک ها هستیم و این را برای ترکیه روشن کردیم که از عملیاتی کردن سامانه های اس ۴۰۰ خودداری کند.

کد خبر 465827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار