مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در جریان پاکسازی برای جلوگیری از آبگرفتگی‌ها، از برخی کانال‌ها و مسیل‌های تهران، چند هزار کامیون ماسه جمع‌آوری شد.

آبگرفتگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، اصغر عطایی با اشاره به اینکه امسال سال پربارش و برف‌آبی را در پیش داریم، اظهار کرد: پس از بارش‌های فروردین‌ ماه و با توجه به اینکه همراه با بارش‌ها مقداری رسوبات به رودخانه‌ها و مسیل‌ها وارد شد، برنامه‌ای در معاونت خدمات شهری شهرداری تهران طراحی شد که در ادامه تجهیزاتی در اختیار مناطق قرار داده شد تا رودخانه‌ها و مسیل‌ها را پاکسازی کنند.

وی تصریح کرد: در پاکسازی برخی از کانال‌ها و مسیل‌ها تا چند هزار کامیون ماسه خارج شد. مسیل‌ها و کانال‌ها در ۲۲ منطقه تهران توسط پیمانکاران مجرب مورد پاکسازی قرار گرفتند علاوه بر اینکه نظارت کافی بر نحوه لایروبی انجام گرفته است.

عطایی افزود: با توجه به اینکه ۱۰ هزار کیلومتر انهار فرعی در شهر تهران وجود دارد، پیمانکاران مربوطه مستمرا آنها را مورد بازدید قرار داده و مورد لایروبی قرار می‌دهند. همچنین ۱۴ هزار عوامل کارگری در سطح شهر تهران در روزهای بارانی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است این است که تمام کانال‌ها و مسیل‌ها در پی بارش نیمه آبان‌ ماه رصد و ایرادات احصاء شده است و با اولویت مدیریت ارشد شهر تهران، رفع عیب این موارد در دستور کار قرار گرفته است که از آن جمله می‌توان به میدان آزادی، امام علی، تونل امیرکبیر و ادامه تونل پیروزی و کاروانسرای سنگی و ۶۴ محله اشاره کرد که بخشی توسط عمران مناطق و معاونت فنی‌عمرانی در دستور کار  قرار گرفته است تا در بارش‌های آینده مشکلات کمتری داشته باشیم.

کد خبر 465224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار