شهردار کرج با بیان این‌که روزانه در مرکز مانیتورینگ شهرداری کرج ۷۰۰ برگ جریمه صادر می‌شود، گفت: با صدور این برگ‌های جریمه شهروندان به این باور می‌رسند که تخلفات آنها پوشیده نمی‌ماند که این امر در نهایت به کاهش حوادث رانندگی در شهر منجر می‌شود.  

پلیس با ۱۰۹ دوربین، ترافیک مسیر زائران حسینی را کنترل می‌کند

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، علی کمالی زاده در صد و هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر کرج که یکشنبه سوم آذر برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: علی رغم این‌که در روزهای پایانی ماه صفر (آبان ماه) تعداد تعطیلات رسمی زیاد بود، شهرداری موفق به جذب ۱۱۱ میلیارد تومان از بودجه نقد خود شده که این درآمد در مقایسه با مهرماه ۲۰ درصد افزایش داشته است.  

وی ادامه داد: در حوزه جذب بودجه تهاتری هم اقدامات مناسبی صورت گرفته که در آذرماه نتیجه آن مشخص می‌شود.  

وی همچنین با اشاره به اولویت شهرداری کرج در پرداخت مطالبات پرسنل تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور پرداخت حقوق و مطالبات پرسنل از مهمترین دغدغه مدیریت شهری است و این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.  

شهردار کرج با بیان این‌که مدیریت واحد شهری یکی از مهمترین چالش‌های کلانشهرهای امروزی است، گفت: کرج به عنوان چهارمین کلان‌شهر کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که بخش مهمی از آنها ناشی از عدم وجود سیستم مدیریت واحد شهری است.  

وی اضافه کرد: عدم وجود سیستم مدیریت واحد شهری تاکنون هزینه زیادی برای شهر و شهروندان داشته و آسیب زیادی به شهرداری وارد کرده است.  

کمالی زاده با اشاره به این‌که در سال دوم اجرای برنامه ششم توسعه قرار داریم و باید با هم افزایی و تعامل در مسیر تحقق سیستم مدیریت شهری گام برداریم، افزود: برای تحقق این هدف باید از تمامی داشته‌ها و امکانات موجود بهره بگیریم.  

وی در ادامه به ضرورت تشکیل شورای ترافیک در کرج ادامه داد: طبق ماده ۵ قانون شهرداری‌ها، تسهیل در تردد و عبور و مرور شهروندان از وظایف مدیریت شهری است و نباید توقع داشت این امر بدون هزینه کرد محقق شود.  

شهردار کرج توضیح داد: با تعامل با پلیس راهور و تشکیل شورای ترافیک مسیری برای افزایش درآمدهای پایدار شهرداری باز می‌شود.  

این مسئول با اشاره به افزایش درآمد ناشی از دریافت عوارض خودرو در سال جاری افزود: سال گذشته مجموع درآمد شهرداری از عوارض خودرو ۱۴ میلیارد تومان بود ولی این درآمد در هشت ماه اول امسال به ۲۱ میلیارد تومان رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به ۴۰ میلیارد تومان برسد.  

وی با بیان این‌که روزانه در مرکز مانیتورینگ شهرداری کرج ۷۰۰ برگ جریمه صادر می‌شود، گفت: با صدور این برگ‌های جریمه شهروندان به این باور می‌رسند که تخلفات آنها پوشیده نمی‌ماند که این امر در نهایت به کاهش حوادث رانندگی در شهر منجر می‌شود.  
 

کد خبر 465203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =