معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: واحدهای صنفی متخلف با همکاری دستگاه قضایی پلمپ می‌شوند.

پلمپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در حاشیه بازدید از مراکز عرضه کالاهای اساسی و فروشگاه‌های مواد غذایی واقع در بلوار فرامرز عباسی مشهد، گفت: از توان بخش خصوصی، تشکل‌ها و اتحادیه‌ها برای تنظیم بازار و تامین کالاهای مورد نیاز مردم استفاده خواهیم کرد.

او با اشاره به ترویج رویکرد ارزان فروشی با همکاری بخش خصوصی، ادامه داد: در قالب توافق انجمن صنایع غذایی استان با بخش خصوصی، ۲۶ برند تولید رب، محصول خود را در مرکز عرضه کالا با قیمت ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با هدف تامین کالای مورد نیاز مردم با قیمت مناسب، یکشنبه 3 آذر پانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان برگزار شد که پنجمین جلسه این ستاد بعد از طرح سهیمه‌بندی بنزین بود.

رسولیان با بیان اینکه ۳ فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ استان برای عرضه محصولات با تخفیف‌های ویژه اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: طبق توافق صورت گرفته، از فردا عرضه تخم مرغ با قیمت ۸ هزار و ۹۰۰ تومان در خرده‌فروشی با محوریت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و اتحادیه‌ها عرضه می‌شود.

او با اعلام اینکه اتحادیه گوشت استان در ۲۰ واحد صنفی از فردا گوشت گوسفندی را با قیمت ۷۰ هزار تومان عرضه می‌کند، تصریح کرد: براین اساس گوشت مخلوط ۵۵ هزار تومان و گوشت گاوی هم با قیمت ۶۰ هزارتومان عرضه می‌شود؛ از طرفی شهرداری اعلام آمادگی کرده است تا فضا را برای عرضه این کالا در اختیار توزیع کنندگان بگذارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه با اتحادیه میوه و تره‌بار مذاکره شد تا عرضه مستقیم سیب‌زمینی و پیاز با قیمت مناسب صورت گیرد، گفت: این مهم در قالب یک کمپین با عنوان «ارزان فروشی» توسط اتحادیه‌ها انجام می‌شود.

رسولیان با اشاره به اینکه جلسات ستاد تنظیم بازار استان یک روز در میان برگزار می‌شود، افزود: بالغ بر ۲۰۰ تن گاز مایع طی چند روز اخیر وارد استان شده است و این روند تداوم دارد، همچنین شرکت نفت تلاش می‌کند تا افرادی که نیازمند کپسول گاز مایع هستند به موقع با قیمت مناسب این کالا را دریافت کنند.

او ضمن قدردانی از روزنامه‌ها بابت ایجاد کمپین‌های موضوعی نظیر «گران نخرید»، ادامه داد: در کنار کمپین «به قیمت بخرید» که در آن به مردم تاکید شده تا کالاهای دارای لیبل قیمت را خریداری کنند، کمپین «ارزان بفروشید» هم با مدیریت اتحادیه‌ها و تشکل‌ها اجرا می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه بازدیدهای سرزده از مراکزعرضه کالا تداوم خواهد داشت، گفت: بعضی از جلسات ما از این پس در محل فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حضور مردم و مدیران برگزار خواهد شد، باید تلاش کرد تا فشاری از نظر اقتصادی به مردم تحمیل نشود.

رسولیان افزود: مردم به اندازه نیاز کالا را خریداری کنند، ذخایر اساسی کالا به اندازه کافی در استان وجود دارد و قیمت‌ها رو به کاهش است.

او تصریح کرد: تقاضای ما از مردم این است که حتما تخلفات اصناف را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند، از طرفی تعزیرات حکومتی استان متعهد شده تا هر روز به تخلفات گزارش شده از سوی سازمان صمت رسیدگی کند و پاسخ لازم را بدهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه با کمک دستگاه قضایی واحدهای صنفی متخلف را پلمپ خواهیم کرد، گفت: یک واحد عرضه کالا، برنج را با قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان به قیمت ۱۹ هزارتومان فروخته بود که بلافاصله آن واحد پلمپ و برنج بین مردم عرضه شد، این روند ادامه خواهد داشت و برخورد جدی با متخلفین صورت می‌گیرد.

کد خبر 465094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار