رئیس سازمان سنجش نسبت به اظهارات چندی پیش معاون وزیر بهداشت مبنی بر نقش سازمان سنجش در پدیده صندلی‌فروشی واکنش نشان داد.

ابراهيم خدايي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فروش صندلی یکی از چالش‌ها و حاشیه‌های دو ماه اخیر دانشگاه‌های علوم پزشکی است که عنوان می‌شود بر اساس آن تعدادی از دانشجویان بدون طی ضوابط علمی لازم و به صورت غیرقانونی در دانشگاه‌های علوم پزشکی پذیرفته شده‌اند. دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اظهارنظری در این زمینه اینگونه عنوان کرده بود که سازمان سنجش آموزش کشور، اسامی را به دانشگاه‌ها می‌دهد و دانشگاه‌ها بر اساس معرفی سازمان سنجش کشور ثبت‌نام می‌کنند؛ یعنی وزارت بهداشت بعد از ثبت‌نام در این چرخه قرار می‌گیرد.

دکتر ابراهیم خدایی در واکنش به این اظهارات، با تاکید بر اینکه فروش صندلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتباطی به معرفی‌شدگان از طریق سازمان سنجش ندارد، گفت: هر سال اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های علوم پزشکی که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه‌ها می‌شوند از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به وزارت بهداشت اعلام می‌شود، بنابراین مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: فروش صندلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در مورد افرادی صدق می‌کند که خارج از سیستم سازمان سنجش آموزش کشور یعنی از روش انتقال دانشجویان داخل به خارج صورت می‌گیرد، چراکه معرفی‌شدگان سازمان سنجش در یک آزمون سراسری و بر اساس نمره کسب‌شده وارد دانشگاه‌ها می‌شوند. بنابراین این موضوع ارتباطی به معرفی‌شدگان این سازمان ندارد.

خدایی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید لیست اسامی دانشجویان موجود را با لیست معرفی‌شدگان سازمان سنجش آموزش کشور مطابقت دهند تا اگر مغایرتی وجود داشته باشد متناسب با آن برخورد شود و این یکی از وظایف وزارت بهداشت است که بخواهد لیست‌ها را مطابقت دهد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: اظهارنظر مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره فروش صندلی قابل تامل است. بحث فروش صندلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ ارتباطی به پذیرفته‌شدگان رشته‌های علوم پزشکی که از طریق سازمان سنجش معرفی می‌شود، ندارد و تاکید می‌کنم این مباحث خارج از سازمان سنجش اتفاق افتاده است.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت می‌تواند لیست دانشجویان خود را با لیست معرفی‌شدگان سازمان سنجش مطابقت دهد و با افرادی که خارج از این چارچوب پذیرفته‌ شده‌اند برخورد کند.

کد خبر 464985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =