فرمانده رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت۹۸ تاکید کرد: ارزیابی‌های اولیه ما از رزمایش مدافعان آسمان ولایت۹۸ بسیار خوب است. یگان‌ها نمره‌های بالایی دریافت کرده‌اند و عملکرد خوبی داشتند که جزئیات اقدامات و عملکردها در حال جمع‌بندی است.

امیر سرتیپ قادر رحیم‌زاده

به گزارش همشهری آنلاین، روابط عمومی ارتش با اعلام این خبر افزود، امیر سرتیپ قادر رحیم‌زاده فرمانده رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ در جمع‌بندی عملکرد نیروهای شرکت‌کننده در رزمایش گفت: این رزمایش با تلاش همه یگان‌های شرکت‌کننده بسیار موفق برگزار شد. برنامه‌ریزی کرده بودیم نیروهایی از نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نقش نیروهای متخاصم وارد منطقه رزمایش شوند. سامانه‌های مختلف راداری و موشکی که با هوشیاری قبلا در منطقه مستقر شده بوند توانستند اهدافی را که وارد منطقه رزمایش شده‌اند، بموقع کشف، شناسایی و منهدم کنند.

ایسنا که این خبر را منتشر کرده در ادامه می‌افزاید: فرمانده رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ با بیان اینکه تک‌تک سامانه‌هایی که در اینجا مستقر هستند، توسط افسران مجرب و متخصص هدایت شدند، اظهار داشت: ارزیاب‌ها نیز عملکرد سامانه‌ها و کارکنان ما را که عموما جوانان هستند، ارزیابی می‌کنند. برای اولین بار پس از تشکیل نیروی پدافند هوایی، ما مرکز عملیات پدافند هوایی مربوط به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) را در منطقه رزمایش مستقر کردیم و تحت فرمان و کنترل عملیاتی قرار گرفته بود که عملکرد این مراکز هم مورد ارزیابی قرار گرفت.

رحیم‌زاده با بیان اینکه ارزیابی‌های اولیه ما از این رزمایش بسیار خوب است، تصریح کرد: در ارزیابی‌های اولیه، یگان‌ها نمرات بسیار خوب و بالایی دریافت کرده‌اند و عملکرد بسیار خوبی داشتند که ریز اقدامات و عملکردها نیز در حال جمع‌بندی است.

رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ در منطقه عمومی سمنان از روز گذشته (پنج‌شنبه)  با هدف ارتقای آمادگی رزمی، هم‌افزایی توان پدافند هوایی نیروهای مسلح در شرایط نزدیک به رزم واقعی و در منطقه‌ای به وسعت ۴۱۶ هزار کیلومتر مربع و در منطقه عمومی سمنان آغاز شد. در این رزمایش انواع سامانه‌های بومی موشکی و راداری ارتفاع پست، متوسط و بلند به عملیات مقابله با انوع تهدیدات هوایی خواهند پرداخت.

صبح امروز نیز عملیات اسکرامبل پهپادهای رزمی نیروی پدافند هوایی ارتش برای نخستین بار در رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ و با حمله گسترده هواگردهای مهاجم دشمن انجام شد. همچنین اهداف ارتفاع بلند مهاجم در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ با شلیک سامانه بومی تلاش نیروی پدافند هوایی ارتش سرنگون شدند.

در ادامه این رزمایش، سامانه موشکی مرصاد با حمله موشک‌های کروز نیروی متخاصم به منطقه رزمایش درگیر و این اهداف را منهدم کرد. کشف و شناسایی پرنده‌های بدون سرنشین متخاصم در منطقه عمومی رزمایش و درگیری و انهدام آنها توسط سامانه بومی مرصاد و مرصاد متحرک نیروی پدافند هوایی ارتش از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش از رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸ بود.  

همچنین سامانه پدافندی بومی ۱۵ خرداد نیروی پدافند هوایی ارتش در مرحله نهایی رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۸، برای نخستین بار در شرایط رزم واقعی علیه اهداف متخاصم در منطقه عمومی رزمایش اقدام عملیاتی انجام داد.

کد خبر 464692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =