وصل شدن اینترنت هفت دانشگاه بزرگ، آغاز استفاده از اینترنت‌های خانگی در چند استان و البته قطع بودن اینترنت اپراتورهای مختلف و گوشی‌های همراه مهم‌ترین خبرهای مربوط به قطعی اینترنت است.

نمودار نت‌بلاكس از اينترنت در ايران

به گزارش همشهری آنلاین، با افزایش پنج درصدی تراکنش‌های اینترنتی در دقایق منتهی به ظهر پنجشنبه، میزان استفاده شهروندان ایرانی از اینترنت به حدود ۱۰ درصد رسیده که بالاترین میزان در پنج تا شش روز اخیر است. بر اساس نمودارهای سایت نت‌بلاکس، ارتباط اینترنتی در داخل مرزهای ایران به حدود هشت تا ۱۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس آنچه در رسانه‌ها آمده، شهروندان هرمزگانی جزو نخستین گروهی بودند که امکان استفاده دوباره از اینترنت خانگی برای آنها فراهم شد. مدیر مخابرات هرمزگان به خبرگزاری ایرنا گفته بود اینترنت مشترکان تجاری، اداری و خدماتی استان وصل شده و اینترنت مشترکان خانگی و تلفن همراه هم به‌ زودی وصل می‌شود.

تا حوالی ظهر پنجشنبه قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در شهرها و استان‌های کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده اما امکان استفاده از اینترنت روی گوشی همراه همچنان وجود ندارد. گفته می‌شود امروز قرار است درباره این موضوع تصمیم‌گیری شود.

پس از انتقادها و گلایه‌های گسترده از دسترسی نداشتن استادان و دانشجویان به اینترنت، از ساعاتی پیش هفت دانشگاه بزرگ ایران و تهران شامل امیر کبیر، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، تهران، علم و صنعت، خواجه نصیر و شهید بهشتی به شبکه اینترنت وصل شدند.

وضعیت دسترسی به اینترنت خانگی و همراه همزمان با آغاز ناآرامی‌های مربوط به افزایش قیمت بنزین در بخش‌ها و شهرهای مختلف به حالت قطع درآمده است.

میزان استفاده از اینترنت در اخرین به‌روزرسانی نت‌بلاکس تا ساعت ۱۸ روز پنجشنبه به حدود ۱۳ درصد رسیده است.

کد خبر 464564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =