استاندار کرمان در نشست با یک گروه سرمایه‌گذاری از کشور چین ضمن معرفی قابلیت های پرشمار این استان ،برای سرمایه گذاری این گروه در حوزه های معادن ، کشاورزی و گردشگری اعلام آمادگی کرد .

نشست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، محمد جواد فدائی با اشاره به ابراز علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان، عنوان کرد: ۴۲ ماده معدنی در استان کرمان وجود دارد، ۶ میلیارد تن ذخیره معدنی ماست و سالی ۶۰ میلیون تن استخراج ماده معدنی داریم.

وی ادامه داد: آهن، مس، تیتان، کرومیت و ذغالسنگ از مواد معدنی مهم استان هستند و صنایع معدنی وابسته به آنها را هم داریم، همچنین زنجیره تولید فولاد در استان کامل است، لذا زمینه‌های زیادی برای فعالیت در این زمینه آماده است.

فدائی تصریح کرد: در زمینه سیستم‌های انتقال و تصفیه آب هم کارهای زیادی می‌توان انجام داد از جمله انتقال آب از خلیج فارس به کرمان که در دست اجراست و مواردی هم در حال مطالعه قرار دارند که شرکت چینی می‌تواند در این زمینه سرمایه‌گذاری داشته باشد. 

استاندار کرمان گفت: در بحث کشاورزی به دنبال روش‌های مدرن هستیم به ویژه کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: به لحاظ تولید انرژی خورشیدی و بادی، استان کرمان بهترین موقعیت را در کشور دارد و ۳۰۰ روز آفتابی بهترین مکان را برای نیروگاه‌های خورشیدی فراهم کرده است.

استاندار کرمان، سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع آلومینیوم و پتروشیمی را به گروه سرمایه‌گذاری چینی پیشنهاد داد.

فدائی اظهار امیدواری کرد که سفر سرمایه‌گذاران چینی به کرمان منجر به آشنایی بیشتر آنها با  ظرفیت‌های استان و ایجاد زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و فعالیت‌های اقتصادی شود.
 
سرمایه‌گذار چینی نیز به فعالیت‌های اقتصادی خود در شهرستان رفسنجان و استان هرمزگان اشاره داشت و برای همکاری جهت تولید ۲۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در استان کرمان اعلام آمادگی کرد.

وی به سرمایه‌گذاری خود در حوزه توزیع و تولید برق اشاره داشت و خواستار حمایت استانداری برای فعالیت‌ این شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه برق و تولید سیم‌های آلومینیوم شد.

کد خبر 464554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =