قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.

طلا 833

به گزارش همشهری آنلاین تسنیم به نقل از رویترز نوشت: پس از آنکه ترامپ تهدید کرد که اگر توافقی با پکن به دست نیاید تعرفه‌ها علیه کالاهای چینی را بالا خواهد برد و در حالی که سنای آمریکا مصوبه‌ای را علیه هنگ کنگ به تصویب رسانده، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۳ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز با ۰.۰۱ درصد رشد به ۱۴۷۴ دلار و ۴۰ سنت رسید.

سنای آمریکا مصوبه‌ای را به تصویب رسانده که فروش برخی اقلام از جمله گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی را به پلیس هنگ کنگ ممنوع می‌سازد. چین با محکومیت این اقدام گفته واشنگتن باید مداخله در امور داخلی چین را متوقف نماید.

ترامپ روز سه‌شنبه تهدید کرد که در صورت عدم دستیابی به توافق تعرفه‌ها علیه کالاهای چینی را بالا خواهد برد.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «این نگرانی وجود دارد که مصوبه اخیر سنای آمریکا در حمایت از معترضان هنگ کنگ پیشرفت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین را با مشکل مواجه کند.»

اما با توجه به انتشار قریب الوقوع صورت مذاکرات فدرال رزرو آمریکا که احتمالا تایید خواهد کرد که بانک مرکزی آمریکا فعلا قصدی  برای کاهش نرخ بهره ندارد، رشد قیمت طلا چندان محسوس نبوده است.

سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست ماه اکتبر فدرال رزرو در اواخر امروز هستند تا سرنخ‌های بیشتری از چشم‌انداز سیاست‌های پولی آمریکا به دست بیاورند.

بانک مرکزی آمریکا برای کمک به تقویت رشد اقتصادی، از ابتدای امسال ۳ نوبت نرخ بهره را بالا برده، اما ماه گذشته این سیگنال را به بازار ارسال کرد که کاهش بیشتری در کار نخواهد بود مگر آنکه وضعیت اقتصادی آمریکا بدتر شود.

کد خبر 464311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار