وزیر آموزش و پرورش گفت: خیرین در سال جاری طی نامه‌ای به آموزش و پرورش اعلام کردند که ظرف دو سال، ۵ هزار میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی تعهد می‌کنند.

محسن حاجي ميرزايي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس،  محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز کشور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند مقاوم‌سازی، بازسازی و تخریب است که باید برای ایمن‌ شدن این مدارس تلاش کنیم.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به دلیل اینکه اصرار آموزش و پرورش این بود که فرصت‌های آموزشی را در همه مناطق کشور توسعه دهد، در خیلی از نقاط کشور نسبت به ساخت مدارسی اقدام کرده است که تعداد دانش‌آموزان آن خیلی کم است.

حاجی‌میرزایی با بیان اینکه در حاشیه شهرها و برخی استان‌ها به شدت نیازمند فضای آموزشی هستیم، گفت: در برخی مناطق، ۳۵ تا ۴۰ دانش‌آموز در یک کلاس درس هستند و نیازمند این است که حرکت مدرسه‌سازی خیرین را توسعه دهیم.

وی اضافه کرد: امسال نامه‌ای را خیرین به ما نوشتند و اعلام کردند در ظرف دو سال، حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی تعهد می‌کنند و دولت هم به اندازه آن اعتبار اختصاص دهد و دولت هم قول داده است که متناسب با اعتباری که خیرین گذاشتند، اعتبار در نظر بگیرد تا هر چه زودتر فاصله‌ها را پر کند.  

وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت فضای آموزشی استان تهران، گفت: استان تهران جزو استان‌هایی است که از نظر فضای آموزشی وضعیت خوبی ندارد؛ در برخی مناطق مانند منطقه ۲۲ تهران، به رغم توسعه‌ای که پیدا کرده، پیش‌بینی فضای آموزشی مناسب نشده است؛ در حواشی و مرکز تهران نیازمند به فضای آموزشی هستیم.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم از نظر رتبه‌بندی، وضعیت فضای آموزشی استان تهران را در نظر بگیریم، بدترین فضای آموزشی در سیستان و بلوچستان و استان تهران است؛ البته برخی کلان‌شهرها به دلیل مهاجرپذیری و توسعه حواشی شهرها به شدت کمبود فضای آموزشی دارند.

حاجی میرزایی اظهار کرد: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور ۵.۲ مترمربع است و استاندارد آن ۸.۲ مترمربع است و تهران زیر ۵.۲ مترمربع است و باید این فاصله پر شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۴۰ هزار کلاس نیمه‌تمام داریم و اولویت ما تکمیل این پروژه‌های نیمه‌تمام است.

کد خبر 464058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =