رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: پلیس امنیت اقتصادی در حال حاضر در ۱۰ بندر مستقر است.

محمدرضا مقیمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به علل و عوامل شکل‌گیری پلیس امنیت اقتصادی اظهار کرد: پلیس امنیت اقتصادی با این هدف که قبل از این که جرمی شکل گیرد وارد عمل می‌شود، در واقع پیش‌بینی و پیشگیری را سر لوحه اقدامات خود قرار داده و در صورت نیاز اقدام مقتضی صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در تشریح برنامه و اقدامات پیش روی این پلیس بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که برای پلیس امنیت اقتصادی حائز اهمیت است، استقرار در بنادر است که در حال حاضر در ۱۰ بندر مستقر شده‌ایم و ان‌شاء‌الله به دستاورد و نتایج مثبت و مطلوبی خواهیم رسید؛ البته تأکید فرمانده ناجا برای فعالیت در این حوزه، بر تعامل و کار گروهی است.

وی با بیان این که در حوزه فعالیت گمرکات، پرونده‌ها و کشفیات خوبی داشته‌ایم، افزود: با اجرای طرح‌ها و عملیات‌های مختلف در برخورد با قاچاق کالا و ارز، حدود ۶۸ درصد افزایش پرونده کشفیات طی هفت ماهه سال جاری داشته‌ایم. از طرفی در حوزه برخورد با تخلفات جرایم مالی خصوصاً دانه‌درشت‌ها موفق بوده‌ایم.

سردار مقیمی اضافه کرد: اقدامات چشمگیری در خصوص رصد و پایش فعالیت‌های حوزه اقتصادی صورت گرفته که نویدبخش امید و آینده خوبی برای امنیت اقتصادی کشور است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان گفت: از هم‌وطنان می‌خواهم در صورت کسب هرگونه خبری در خصوص مباحث مفاسد اقتصادی به ویژه مرتبط با معیشت مردم، مراتب را به ۱۱۰ گزارش دهند.

کد خبر 463700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =