اداره کل محیط زیست استان اردبیل در اطلاعیه‌ای از اقشار مختلف مردم خواست تا با توجه به نفوذ هوای سرد و بارش برف در مناطق مختلف، از گونه‌های جانوری حمایت کنند.

پرندگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، اداره کل محیط زیست اردبیل در پی کاهش محسوس دما و بارش برف در نقاط مختلف استان اردبیل اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به سردی هوا و تداوم بارش برف و یخ بستن بسیاری از آبگیرها و پوشیده شدن مراتع با برف، انواع حیات وحش از زیستگاه‌های مختلف استان اردبیل به دنبال غذا و علوفه به سکونتگاه‌های انسانی نزدیک می‌شوند.

محیط‌بانان استان اردبیل هم اکنون برای امدادرسانی و علوفه‌دهی و دانه‌پاشی به حیات وحش استان در آماده‌باش بوده و مناطق حفاظت‌شده و زیستگاه‌های حیات‌وحش تحت پایش ویژه یگان حفاظت محیط زیست استان قرار دارد.

از همشهریان و علاقه‌مندان به طبیعت درخواست می‌شود به وظیفه اخلاقی خود در حمایت از این مخلوقات زیبا، ضمن مهربانی با حیات وحش در حفاظت از جانوران با محیط‌بانان همکاری و همیاری نموده و برای جلوگیری از شکار غیرمجاز و وارد شدن صدمه توسط افراد سودجو و شکارچیان متخلف به حیات وحش استان به محض مشاهده هر گونه تخلف و آسیب‌رسانی به حیوانات مراتب را با شماره تلفن ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ به ادارات و پاسگاه‌های محیط زیست در مناطق مختلف استان اطلاع دهند.

کد خبر 463603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =