علی رستگار از اعضای انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست در دریاچه بختگان پرفورمنس هنری برگزار می‌کند.

بختگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، مهدی توحیدپور مدیر عامل این تشکل محیط زیستی گفت: این اجرای هنرمندانه با هدف حمایت از دریاچه‌های بزرگ ایران از جمله دریاچه بختگان در استان فارس است.

وی افزود: دریاچه بختگان دومین دریاچه بزرگ ایران به شمار می‌آید که طی سال‌های گذشته در اثر عوامل مختلف محیطی، آسیب دیده و خشک شده است. موضوع خشکسالی این دریاچه موجب شد تا علی رستگار طرحی با عنوان «شنا در دریاچه خشک بختگان» را با انجمن در میان بگذارد. سرانجام با کوشش و پیگیری‌های متعدد و با همکاری اداره کل محیط زیست استان فارس موفق شدیم تا این پرفورمنس توسط هنرمند مورد نظر به اجرا در بیاید.

مدیر عامل انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست در پایان افزود: این اجرا حاوی طنز تلخیست که توجه افکار عمومی و رسانه‌ها را به خشک شدن دریاچه‌های ایران معطوف خواهد کرد. این هنرمند قصد دارد تا مسیر هشتاد کیلومتری طول دریاچه بختگان را به مدت سه شبانه‌روز و روزی چهار ساعت درون محفظه شیشه‌ای پر از آب شنا کند.

دریاچه بختگان به مدت سه روز از  ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه در استان فارس از ساعت ۱۱ صبح میزبان این هنرمند برجسته حامی محیط زیست است.

کد خبر 463097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار