سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
۰ نفر

اردوغان با اشاره به فضای مه‌آلود روابط ترکیه و آمریکا گفت: ما می‌خواهیم دوران تازه‌ای در امور مربوط به امنیت دو کشور آغاز کنیم.

اردوغان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل ازا یسنا،  رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه سه‌شنبه ۲۱ آبان پیش از پرواز به مقصد واشنگتن گفت: گام‌های زیادی برای استرداد فتح‌الله گولن، سرکرده تروریست‌ها به ترکیه برداشته‌ایم و به تلاش‌هایمان ادامه می‌دهیم. من و رئیس‌جمهور ترامپ درباره این‌که این مساله باید حل و فصل شود توافق داریم.

اردوغان تاکید کرد که مساله گولن در صدر موضوعات مورد بحث او با دونالد ترامپ قرار دارد.

به گزارش آناتولی، اردوغان افزود: باوجود فضای مه‌آلود روابط ما با ترامپ در مورد حل این مساله و بهبود روابط موافقیم.

او تاکید کرد: ما اسنادی داریم که ثابت می‌کند "فرهاد عبدی شاهین"، ‌ رهبر ی‌پ‌گ یک تروریست و دیدار آمریکایی‌ها با او "اشتباه" است. جنگ با تروریسم اولویت ماست، ما می‌خواهیم دوران تازه‌ای در امور مربوط به امنیت دو کشور آغاز کنیم.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین بار دیگر در پاسخ به تهدید اروپا به تحریم ترکیه، تهدید به فرستادن تروریست‌های داعش به کشورهای اصلی‌شان کرد و گفت: مرزها باز می‌شوند. تروریست‌های داعشی به کشورهایشان بازگردانده می‌شوند پس مراقب خودتان باشید. ما تروریست‌های داعش را برمی گردانیم برایمان هم مهم نیست کدام کشور آنها را می‌پذیرد و کدام کشور نمی‌پذیرد. ما به بازگرداندن آنها ادامه خواهیم داد.  

اردوغان همچنین گفت که در دیدار روز پنج‌شنبه ۲۳ آبان با دونالد ترامپ درباره عدم پایبندی واشنگتن به توافق " منطقه امن" صحبت خواهد کرد.

کد خبر 462862

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha