معاون نظارت شورای شهر تهران از تشکیل ۳۱۳ پرونده قضایی برای بازپس‌گیری املاک شهرداری تهران که در ید اشخاص حقیقی و حقوقی است، خبر داد و گفت: تا کنون ۱۷۳ ملک شهرداری به طور کامل تخلیه شده است.

افشین حبیب زاده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، افشین حبیب‌زاده در مورد سرانجام شناسایی املاک شهرداری تهران که حق بهره‌برداری از آنها به افراد غیر واگذار شده است، گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر پنجم، تمامی واگذاری املاک شهرداری به افراد غیر باید با مصوبه شورای شهر تهران باشد که بر همین اساس از شهرداری درخواست کردیم تا لیست کلیه واگذاری املاک به افراد حقیقی، حقوقی و ... را ارائه دهند تا پس از بررسی مجددا شورای شهر اجازه بهره‌برداری از املاک شهرداری را مصوب کند.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار دریافتی در مورد شناسایی املاک واگذار شده، مشخص شد تا کنون شهرداری تهران حق بهره‌برداری ۱۹۰۴ ملک خود را به افراد غیر سپرده است که برخی از این املاک چند واحدی هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۹۴۲ ملک را شهرداری تهران در قالب سرای محله و ... مورد بهره‌برداری قرار داده است که البته این موارد نیز باید از شورای شهر مجوز بگیرد که بر اساس شنیده‌ها، گویا شهرداری یک لایحه کلی برای این ۹۴۲ ملک تقدیم شورا کرده تا در قالب یک لایحه اجازه بهره‌برداری از این املاک را اخذ کند.

حبیب‌زاده با بیان اینکه بر اساس این گزارش، ۹۶۲ ملک شهرداری تهران در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی است که از این میان برای ۳۱۳ ملک پرونده قضایی تشکیل شده است، گفت: از این ۳۱۳ پرونده قضایی، ۱۷۳ ملک به طور کامل تخلیه شده است؛ اما برای سایر موارد هنوز اقدام جدی صورت نگرفته که از شهرداری خواستیم سریع‌تر برای بازپس‌گیری و ساماندهی ۶۴۹ ملک باقی‌مانده که در ید افراد حقیقی، حقوقی و ... است، اقدام کنند.

وی با انتقاد از رویه کند شناسایی و ساماندهی املاک شهرداری که در اختیار افراد غیر قرار دارد، گفت: بارها نسبت به موضوع تأخیر در اقدام به بازپس‌گیری املاک توسط شهرداری اعتراض کردیم؛ البته ما از شهرداری می‌خواهیم لایحه‌ای در مورد واگذاری حق بهره‌برداری به شورا بیاورند تا با تشریح دلایل اعلام بتوانیم در مورد ارائه حق بهره‌برداری یا سلب این امتیاز از املاک شهرداری اظهارنظر کنیم.

کد خبر 462839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =