مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: زلزله ۵.۹ ریشتری بامداد جمعه در ترکمانچای، خسارتی معادل ۱۰۰ میلیارد ریال به راه‌های و پل‌های استان وارد کرده است.

زلزله آذربایجان شرقی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، اروجعلی علیزاده از خسارت ۱۰۰ میلیارد ریالی  زلزله ۵.۹ ریشتری ترکمانچای اظهار داشت: از این حجم خسارت به ارزش ۷۰ میلیارد ریال به بخش راهی و ۳۰ میلیارد ریال نیز به پل‌های موجود در مناطق زلزله‌زده خسارت تحمیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع هفت فقره پل در اثر زلزله و پس لرزه‌های آن در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی آسیب دیده‌اند اضافه کرد: از این تعداد پنج پل در میانه و دو پل در سراب بین ۲۰ تا ۴۰ درصد آسیب سازه‌ای دیده‌اند.

علیزاده تاکید کرد: ۲۰۰ کیلومتر شبکه راهی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی وجود دارد که ۲۵ کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی در این مناطق دچار آسیب شده‌اند.

به گفته این مقام مسوول در حوزه راه‌های آذربایجان‌شرقی، با تلاش کارکنان و اکیپ‌های مستقر در منطقه به هیچ‌عنوان راه و یا پلی در مناطق زلزله‌زده مسدود نبوده و امکان استفاده از آنها فراهم شده است و بازگشایی کانال‌ها و پاکسازی جاده‌ها در حال انجام است.

علیزاده در پاسخ به اینکه بازسازی مناطق آسیب دیده در حوزه مدیریتش از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: هم اکنون نیز اکیپ‌های حوزه راهداری استان در حال فعالیت در منطقه از جمله انجام امور عمرانی و آسفالت‌ریزی هستند ولی برای انجام تعمیرات اساسی باید منابع مالی تعریف شود که به این منظور نامه‌نگاری‌های لازم با کمیته بحران استان و به تبع آن کشور در حال انجام است.

کد خبر 462754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار