بررسی آمارهای حوادث کار در ایران نشان می‌دهد در نیمه نخست امسال ۸۹۸ نفر در حوادث کار جان خود را از دست داده‌اند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه ۹۷ که آمار تلفات ۸۳۶ نفر بود، ۷/۴ درصد بیشتر اما آمار مصدومان کمتر شده است.

حوادث کار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، در شش ماهه اول سال ۹۸ از کل تلفات حوادث کار ۸۹۰ نفر مرد و ۸ نفر زن بودند.

سقوط از بلندی در حوادث کار بیشترین علت مرگ افراد را به خود اختصاص می‌دهد، به نحوی که در شش ماهه اول امسال ۳۹/۴ درصد از کل تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی بوده است.

در این مدت ۳۵۴ نفر به دلیل سقوط از بلندی، ۲۳۲ نفر به دلیل اصابت جسم سخت، ۱۴۰ نفر به دلیل برق‌گرفتگی، ۷۸ نفر به دلیل سوختگی، ۴۳ نفر به دلیل کمبود اکسیژن و ۵۱ نفر به سایر دلایل دیگر جان خود را در حوادث کار از دست داده‌اند.

همچنین در این مدت استان‌های تهران با ۲۵۰ فوتی، خراسان رضوی با ۵۷ فوتی و مازندران با ۵۳ فوتی بیشترین و استان‌های چهارمحال‌وبختیاری با ۳ فوتی، کهگیلویه‌وبویراحمد و سیستان‌وبلوچستان هر کدام با ۶ فوتی و خراسان جنوبی نیز با ۷ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث کار را داشته‌اند.

بر اساس آمارهای موجود در نیمه نخست سال جاری ۱۴ هزار و ۲۰۰ مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۱۳ هزار و ۵۵۱ نفر مرد و ۶۴۹ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشاب سال قبل ۳/۱ درصد کمتر شده است.

کد خبر 462645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار