معاون و نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوا در پایتخت، گفت: با رعایت برخی نکات مانند خودداری از عملیات قیرکاری و عمرانی می‌توان مانع از آلوده‌تر شدن هوا شد.

آلودگي هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد رستگاری معاون و نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه آلودگی هوا در پایتخت تا پایان هفته تداوم دارد، گفت: به شهروندان توصیه می‌شود از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و ... خودداری کنند.

وی با بیان اینکه دقت هنگام سوخت‌گیری و جلوگیری از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها از جمله توصیه‌های دیگر ما به شهروندان است، تصریح کرد: از شهروندان درخواست می‌کنیم که تا حد امکان تا پایان هفته از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

معاون و نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران ادامه داد: رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی مانند آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری از جمله دیگر راهکارهایی است که می‌توان با رعایت آن از آلوده‌تر شدن هوا جلوگیری کرد.

رستگاری در پایان با اشاره به اینکه به بیماران قلبی، ریوی و مبتلایان به آسم توصیه می‌شود که از انجام فعالیت‌های بدنی به‌خصوص در فضای باز خودداری کنند، گفت: به سایر شهروندان نیز توصیه می‌شود که از تردد طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.

کد خبر 462376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =