مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: ایرادی که در زمان زلزله شهرستان کوهبنان وجود داشت این بود که آمار دقیقی از جمعیت شهرستان نداشتیم و آماری از هیچ روستایی موجود نیست.

رضا فلاح

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، "رضا فلاح" امروز ۱۸ آبان ماه در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: براساس اعلام جمعیت هلال احمر، در انبارهای استان در همه شهرستان ها یک درصد کالا موجود است و در زمان بروز حوادث باید در روز اول همه کمبودها رفع شود.وی افزود: ایرادی که در زمان زلزله شهرستان کوهبنان وجود داشت این بود که آمار دقیقی از جمعیت شهرستان نداشتیم و متاسفانه آماری از هیچ روستایی موجود نیست.

فلاح تصریح کرد: طرح عملیاتی را برنامه ریزی کرده ایم که براساس آن اطلاعات روستاها، دهیاران و آدرس و تلفن آن ها برای دسترسی و همچنین موجودی خودروهای سنگین و نیمه سنگین شهرستان ها باید اعلام شود که تنها شهرستان انار تاکنون این اطلاعات را به ما ارائه کرده است.مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: باید اراضی خالی که امکانات آب، برق، گاز و تلفن داشته باشد، مشخص شود تا در زمان موردنیاز در آنها اردوگاه ایجاد شود. ضمن اینکه باید فاصله هر شهرستان به صورت محوری و جاده ای و امکانات شهرستان های معین مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در ستاد بحران و جمعیت هلال احمر این اطلاعات را داشته باشیم تا در زمان حادثه بتوانیم براین اساس کار کنیم ادامه داد: کارت خدمات رسانی الکترونیک را به عنوان کارت پوشش حوادث طراحی کرده ایم که براساس آن و به منظور جلوگیری از دستبرد و البته سهولت دسترسی مردم در زمان حادثه امکانات توزیع می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: در اواخر سال گذشته و سیل های اخیر مشکلی که داریم، با عشایر است که علی رغم بروز حادثه باز هم در مسیر سیل چادر خود را دایر می کنند. ضمن اینکه سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ تخته چادر در حوادث به عشایر دادهایم.

"محمود قانعی" فرماندار شهرستان رودبار نیز در این جلسه گفت: ۵ روخانه فصلی در شهر رودبار داریم که هر ساله خسارت هایی را به بار می آورد و به علت بی تدبیری، در گذشته اجازه ساخت و ساز در حریم رودخانه داده شده و بیش از ۱۵۰ منزل در حریم روخانه در رودبار ساخته شده که پیشنهاد داریم یک زمین در محدوده شهر در نظر گرفته شده و بنیاد مسکن تسهیلات بدهد تا این افراد بتوانند در نقطه امن ساخت و ساز کنند.وی با اشاره به اینکه روبار در حوزه آبریز تالاب جازموریان قرار دارد، افزود: نیاز است تدبیری اندیشیده شود تا امکانات موردنیاز توسط دستگاه های خدمات رسان قبل از بروز سیل و در زمان سیل ارائه شود.

کد خبر 462293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار