رئیس جمهور آمریکا، دموکرات‌های این کشور را جنایتکارانی توصیف کرد که باید به خاطر جانیت‌هایی که کرده‌اند تحت پیگرد قرار بگیرند.

ترامپ

  به گزارش همشهری آنلاین،  شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر که این خبر را منتشر کرده اعلام داشت، دونالد ترامپ که برای حمایت از یک جمهوری‌خواه نامزد پست فرمانداری به ایالت لویزیانا سفر کرده بود، گفت: دموکرات‌ها پنج شش سال پیش می‌خواستند در مرز با مکزیک دیوار بکشند اما وقتی من سر کار آمدم آنها با این مسئله به مخالفت پرداختند.  دموکرات‌ها باید برای فریب‌هایی که ترویج کرده و جنایت‌هایی که انجام داده‌اند تحت پیگرد قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از الجزیره، ترامپ در ادامه افزود: دموکرات‌ها می‌خواهند شما را ساکت کرده و آراء انتخاباتی تان را بدزدند. آمریکایی‌ها از دروغگویی دموکرات‌ها خسته شده‌اند.

ترامپ در ادامه سخنانش از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به قدس به عنوان یکی دیگر از افتخارات خود نام برد و افزود : من حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناختم.

شهادت‌های علنی در روند استیضاح دونالد ترامپ ۲۲ آبان آغاز می‌شود

رای مثبت کنگره آمریکا به استیضاح ترامپ | واکنش ترامپ

درگیری ترامپ با دمکرات‌ها به ویژه بعد از طرح استیضاح وی بالا گرفته است. چندی پیش نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که رهبر دمکرات‌ها در مجلس نیز هست  با انتشار یک سند دونالد ترامپ را به خیانت به سوگند ریاست جمهوری متهم کرد.

دفتر نانسی پلوسی،  رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سندی را منتشر کرد که به اعتقاد دموکرات‌ها مستدل‌ترین مدرک ارائه شده تا کنون در تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ درباره اعمال فشار او بر دولت اوکراین به هدف تخریب کردن رقیب انتخاباتی بالقوه خود یعنی جو بایدن است.

در این سند چهار صفحه‌ای منتشر شده از سوی نانسی پلوسی به نوعی چگونگی پرونده‌سازی‌ دموکرات‌ها برای تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مشخص می‌شود.

در این سند آمده است: دونالد ترامپ به سوگند ریاست جمهوری خود و به امنیت ملی کشور ما و یکپارچگی فرآیند انتخابات ما،  تنها به منظور کسب منافع شخصی سیاسی خیانت کرده است.

این سند توضیحات خود را در قالب سه دسته‌بندی شامل عناوین "تغییرات"، " کمپین فشار" و "سرپوش گذاری" مطرح کرده است.

در سند موردنظر ابتدا به متن مربوط به گفت‌وگوی تلفنی جنجالی دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در تاریخ ۲۵ ژوئیه گذشته که از سوی کاخ سفید انتشار یافت اشاره می‌شود.

ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی به زلنسکی گفت، کاری خواهد کرد که رودی جولیانی، وکیل شخصی‌اش و ویلیام بار، دادستان کل آمریکا به عمق حجم انبوهی از صحبت‌ها درباره معاملات تجاری هانتر بایدن، پسر جو بایدن نامزد ریاست‌جمهوری حزب دموکرات پی ببرند.

سند منتشر شده از سوی نانسی پلوسی همچنین به پیامک‌هایی که از سوی کرت وولکر، فرستاده سابق آمریکا به اوکراین در اختیار کمیته‌های تحقیق‌کننده در مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با استیضاح ترامپ قرار گرفت، استناد می‌کند.

این پیامک‌ها حاوی صحبت‌های چند دیپلمات درباره تلاش‌های دولت آمریکا به هدف اعمال فشار بر رئیس جمهور اوکراین برای تحقیقات علیه پسر بایدن بوده و به عنوان مدرک دست زدن به یک "کمپین فشار" در نظر گرفته شده است.

ویلیام تیلِر، کاردار آمریکا در اوکراین در این پیامک‌های ردوبدل شده عنوان کرده است: من فکر می‌کنم این دیوانگی است که کمک‌های امنیتی به یک کشور را در راستای کمک به یک کمپین سیاسی (اشاره به اقدام دولت آمریکا برای فشار وارد کردن بر اوکراین با جلوگیری از اعطای کمک نظامی به این کشور) مسدود کنیم.

این اتفاقات سرانجام به تصویب استیضاح ترامپ از سوی مجلس نمایندگان آمریکا منجر شد.

کد خبر 462026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =