معاون عمرانی استانداری تهران توضیحاتی را درباره تخریب آلونک‌های گوداشرف‌آباد ارائه کرد.

گود اشرف‌آباد

به گزارش همشهری آنلاین، محمدتقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح تخریب آلونک‌های گود اشرف‌آباد محل تجمع زباله گردها، گفت: به استناد تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ اراضی کشاورزی جهادکشاورزی به عنوان متولی اجرای قانون با حکم دادستانی نسبت به تخریب آلونک های زباله گردها در محدوده اشرف‌آباد اقدام کرده است.

وی افزود: در جریان اجرای این حکم 54 الونک در محدوده چهار هکتاری از اراضی در تصرف زباله گردها را تخریب و این محدوده را رفع تصرف کرده است در حقیقت جهادکشاوزی در راستای اجرای حکم قانونی و حفظ اراضی کشاورزی نسبت به تخریب و آزادسازی این اراضی اقدام کرده است.

معاون استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره ساماندهی افرادی که در گود اشرف‌آباد فعالیت می‌کردند و نقش شهرداری تهران در این ساماندهی، گفت: بی تردید برای ساماندهی این افراد شهرداری تهران باید با توجه به نوع فعالیتی که در اشرف‌آباد انجام می شده از طریق شرکت ساماندهی مشاغل شهر و یا سازمان مدیریت پسماند ورود داشته باشد.

وی تاکید کرد: شهرداری تهران باید از شکل گیری چنین فعالیت هایی در حریم شهر تهران جلوگیری کند چرا که فعالیت زباله گردی خلاف قانون بوده است. در حقیقت اداره کل حریم شهرداری تهران باید از حریم تهران که محدوده اشرف‌آباد شامل آن می‌شود حفاظت کند و اجازه شکل گیری فعالیت‌های غیرقانونی را ندهد.

به گفته تقی زاده ، افراد مشغول در گود اشرف‌آباد، زباله ها را از سطح شهر تهران جمع‌آوری می کردند و از محدوده اشرف‌آباد به عنوان محل دپو استفاده می کردند لذا باید گفت این افراد در تهران حضور داشتند و مشغول فعالیت بودند و عنوان کردن این مسئله که با تخریب الونک ها به تهران سرازیر می شوند خیلی صحیح نیست.

کد خبر 461997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان