رئیس جمهوری آمریکا در حالی که هلاکت سرکرده گروه تروریستی داعش را در زمره افتخارات دوران ریاست جمهوری خود توصیف می کرد، گفت خلافت تروریسم رادیکال اسلامی را با تجهیزات نظامی ساخت آمریکا شکست دادیم.

ترامپ

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا از نیویورک، دونالد ترامپ چهارشنبه شب (۱۵ آبان) در گردهمایی انتخاباتی خود که در ایالت لوئیزیانا برگزار شد، اظهار کرد: از نیروی اجرای قانون و پلیس حمایت می‌کنم و در حال بازسازی ارتش آمریکا هستم. می دانید که تمام این تجهیزات زیبا همچون راکت، جت، کشتی‌ها و هرچیز دیگر را در آمریکا می‌سازیم.

او ادامه داد: ما با این تجهیزات، تروریسم رادیکال اسلامی را شکست دادیم و هفته گذشته دیدید که حیوان هیولا که به نام البغدادی شناخته می‌شود، مُرد.  

او گفت:ایالات متحده اکنون تولیدکننده شماره یک نفت و گاز طبیعی در هر نقطه از سیاره زمین است.

ترامپ دروغش را افشا کرد

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این‌که افراد زیادی در این مساله بوده‌اند و خواهم گفت که بزرگ‌ترین قهرمان کیست، اضافه کرد: ترامپ را فراموش کنید. (آن قهرمان) من نیستم؛ ما با همدیگر کار خوبی انجام دادیم، آن سگ، یک قهرمان بزرگ بود. او به زودی به کاخ سفید می‌آید.

ترامپ که ظاهرا فراموش کرده بود تصویر فتوشاپ شده‌ای از این سگ را در صفحه توئیتری خود منتشر کرده بود که مدال به گردنش می‌آویخت، یادآور شد: من گفتم همین حالا او را بیاورید که گفتند، آقا! او در یک ماموریت است.

او خطاب به تروریست‌ها که او، آنها را خونخوار و وحشی نامید، گفت: پیام ما واضح است که شما در مقابل مبارزات ارتش ایالات متحده شانسی ندارید زیرا آمریکا دوباره پیروز می شود و آمریکا دوباره مورد احترام قرار می گیرد.

رئیس‌جمهور آمریکا که سخنرانی خود را بر اساس رقابت‌های انتخاباتی تنظیم کرده بود، به رقبای دموکرات خود هم تاخت و گفت: دموکرات های چپ رادیکال در تلاشند ملت ما را از هم جدا کنند. آنها می‌خواهند حکومت قانون را ریشه کن و مومنان مذهبی را مجازات کنند.

ترامپ در حالی دموکرات ها را به تفرقه افکنی در جامعه آمریکایی متهم می‌کند که از سال ۲۰۱۷ تا کنون، دموکرات ها این اتهام را متوجه شخص ترامپ کرده اند که با سیاست های نژادپرستانه و حمایت از مسیحیان افراطی موسوم به آونجلیکا و همچنین سیاست های مهاجرتی، میان مردم آمریکا تفرقه ایجاد کرده است.

او ادامه داد: دموکرات‌ها می‌خواهند شما را در (فضای) آنلاین ساکت و به فرزندانتان تلقین کنند و پس از آن به سمت متمم دوم قانون اساسی شما بروند، هرگز آن را فراموش نکنید.

رئیس‌جمهور آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ اضافه کرد: به جمهوری‌خواهان، تنها می‌توانم یک چیز بگویم، هیچ کسی قصد آسیب رساندن به متمم دوم (قانون اساسی) شما را ندارد.

در متمم دوم قانون اساسی آمریکا حق داشتن سلاح برای شهروندان این کشور به رسمیت شناخته شده است اما با توجه به قتل‌های دسته جمعی و بزرگی که در سال‌های اخیر به ویژه در مدارس و اماکن عمومی رخ داده است، دموکرات‌ها خواستار ضابطه‌مند کردن واگذاری سلاح به افراد و بررسی سوابق آنها هستند.

ترامپ در حالی که از متمم دوم قانون اساسی دفاع می کرد، بر اظهارات خود اصلاحیه‌ای زد و گفت این حق نباید موجب آسیب رساندن به کسی شود.

او از حضار هم خواست تا دوربین‌های خود را خاموش کنند تا چیزی بگوید و ادامه داد: (لوئیزیانا) بیشترین تعداد قتل را دارد.

ترامپ با تهدید دانستن برنامه‌های دموکرات‌ها در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، مدعی شد دستور کار آنها، سوسیالیستی است و اظهار کرد: اگر دموکرات‌ها بازگردند، دچار افسردگی خواهید شد که نمونه آن را هرگز پیش از این ندیده‌اید.

او سپس به موضوع استیضاح خود در مجلس نمایندگان آمریکا اشاره کرد و با فریب دانستن اطلاعات منتشر شده به نقل از "افشاگر" گفت: این افشاگر کجاست؟ چرا ناپدید شده است؟ اینها (دموکرات‌ها) به دنبال کلاهبرداری هستند.

خروج از برجام

رئیس‌جمهور آمریکا که در مساله سیاست خارجی دستانی خالی دارد، بدون پرداختن به آنچه که درباره جنگ تعرفه ای، پیمان آب و هوایی و مذاکرات کره شمالی انجام داده و نتیجه آن چه بوده است، به خروج از توافق بین‌المللی هسته ای ایران افتخار کرد.

ترامپ گفت: من از توافق فاجعه بار هسته‌ای ایران خارج شدم.

او انتقال سفارت آمریکا به قدس و همچنین شناسایی این شهر به پایتختی رژیم صهیونیستی را دیگر دستاورد سیاست خارجی خود دانست و افزود: ما حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را پس از ۵۲ سال به رسمیت شناختیم.

کد خبر 461977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار