موتور سیکلت AMB ۰۰۱ حاصل ترکیب سبک طراحی استون مارتین با فناوری براق سوپریر است که سابقه‌ای دور و دراز در تولید موتورسیکلت دارد. این موتور شبیه سوپرخودروها است.

موتور استيو مارتين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بلومبرگ، موتورسیکلت AMB ۰۰۱ که بی شباهت به سوپر خودروها نیست، عمدتا از فیبرکربن ساخته شده و در کنار آن از تیتانیوم، بیلت آلومینیوم و چرم مرغوب نیز استفاده شده است.  
رنگ اصلی بدنه نقره آبی است که در کنار مشکی مات دوشاخه، تایرها و دیسک جلوه ای جذاب پیدا کرده است. استفاده از فیبرکربن سبک باعث شده وزن خالص موتور از ۱۸۰ کیلوگرم فراتر نرود.

روی باک موتور نواری از فیبرکربن قرار دارد که از فرمان شروع شده و تا چراغ عقب امتداد پیدا می کند. یک پد چرمی قهوه‌ای رنگ هم نقش صندلی را بازی می کند که ایده آن از سوپرکارهای استون قرض گرفته شده است.

قلب تپنده AMB ۰۰۱ موتور V-Twin توربو شارژ با حجم ۹۹۷ سی سی است که برای نخستین بار توسط Brough Superior به کار گرفته شده و توانایی تولید ۱۸۰ اسب بخار قدرت را دارد. به گفته سازندگان مدخل ورود و خروج و مسیر عبور هوا در داخل سیستم سوپر شارژ متغیر است و با استفاده از یک اینترکولر لگ توربو به حداقل می رسد.

برای این موتورسیکلت ۶ دنده در نظر گرفته شده که از کلاچ APTC استفاده می کند. بکارگیری سیستم روانکاری نیمه خشک میل لنگ هم بازدهی را افزایش داده است. ترمزهای مسابقه ای AMB ۰۰۱ نیز از فلز بسیار مقاوم ساخته شده اند.

تنها ۱۰۰ دستگاه از AMB ۰۰۱ تولید می شود و هرگز به جاده‌های شهری راه پیدا نخواهد کرد.  

تولید تمام این موتورسیکلت ها به صورت دست ساز و در تولوز فرانسه صورت گرفته و برای خریداران ۱۲۰ هزار دلار تمام خواهد شد.

کد خبر 461905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =