عضو شورای اسلامی شهر تهران از خلف وعده انبوه‌سازان برای ساخت مراکز آموزشی در منطقه ۲۲ تهران انتقاد کرد.

مسجدجامعی هوم پیج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، احمد مسجدجامعی در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به درگذشت مظاهر مصفا، اظهار کرد: مظاهر مصفا یکی از شخصیت‌هایی است که پای نهضت ملی ایستاد و از این باب کسی این فرد را در موضوع نهضت ملی مطرح نکرده است.

مسجدجامعی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات شهرداران مدارس، توضیح داد: باید شهرداری تهران گزارشی از شوراهای دانش‌آموزی به صحن شورا ارائه کند تا میزان سهم شهرداران مدارس و اجرایی شدن این موضوع مشخص شود.

وی ادامه داد: در قانون آموزش و پرورش، انبوه‌سازان موظف به تأمین سرانه آموزشی بودند، اما این قاعده در منطقه ۲۲ بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۱۳۹۵ انجام شد، رعایت نشده است به شکلی که از ۴۵ مورد سرانه آموزشی تنها پنج مورد احداث شده و ۴۰ مورد تأمین نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: منطقه ۲۲ امروز گرفتار کمبود سرانه‌های آموزشی شده است و این وضعیت ادامه پیدا کرده لذا شهرداری باید گزارشی از میزان تحقق تأمین سرانه‌های آموزشی در این منطقه ارائه کند.

مسجدجامعی با اشاره به ارائه گزارشی از سوی سازمان آتش‌نشانی در مورد مدارس پرخطر گفت: مقرر شده کار مشترکی میان شهرداری و آموزش و پرورش انجام شود تا اقدامات صورت گرفته در مورد شناسایی و رفع خطرات موجود در این مدارس ارائه شود.

کد خبر 461787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =