پسر ۱۸ ساله‌ای که تصور می‌کرد والدینش برادر کوچکش را بیش از او دوست دارند، در اقدامی جنون‌آمیز تمام اعضای خانواده‌اش را با ضربات متعدد چاقو کشت.

بازداشت دستگير

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ مهدی سرپناه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران، درباره جزئیات این جنایت گفت: نوجوانی ۱۸ ساله با ظاهری خون‌آلود و دست زخمی در سوم آبان‌ماه امسال به کلانتری شاهدشهر در شهریار مراجعه و ادعا کرد مردی نقاب‌دار به زور وارد خانه‌شان شده و اقدام به قتل پدر، مادر و برادر کوچک‌ترش کرده و پس از درگیری با او از محل متواری شده است. در همین راستا تیمی ویژه از ماموران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی با بیان این که با تشکیل اولیه پرونده، رسیدگی به موضوع با دستور قضایی به ماموران پلیس آگاهی واگذار شد، گفت: با حضور ماموران در محل مشاهده شد اجساد پسر ۱۳ ساله، پدر ۴۵ ساله و مادر ۴۴ ساله در بخش‌های مختلف خانه قرار دارد و همگی با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده‌اند. در همین زمینه برای تشخیص علت قطعی مرگ اجساد با دستور مقام قضایی به پزشکی قانونی منتقل شدند.

سرپناه ادامه داد: ‌ با انتقال اجساد ماموران اقدام به تحقیق از فرزند خانواده کردند که این فرد در شرایطی که بسیار مضطرب به نظر می‌رسید، به ماموران گفت فردی با نقاب سیاه به زور وارد خانه‌شان شده و اقدام به قتل پدر و مادر و برادر کوچک‌ترش کرده و در حالی که قصد کشتن او را نیز داشته اما با وی درگیر شده و قاتل از خانه فرار کرده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران با بیان این که اظهارات ضد و نقیض پسر نوجوان شک ماموران را برانگیخت، اظهار کرد: ‌ این فرد تحت تحقیقات تکمیلی قرار گرفت و هم‌زمان تیم‌های روان‌شناسی پلیس نیز رفتار وی را تحت نظر قرار دادند تا مدتی بعد این نوجوان پرده از راز جنایت هولناک خود برداشت و اقرار کرد خانواده‌اش را خودش به قتل رسانده است.

وی در مورد شیوه و انگیزه متهم نیز گفت: بنا به گفته متهم، وی از مدت‌ها قبل چندین سناریو را برای کشتن خانواده‌اش در ذهن داشته و در روز سوم آبان‌ماه وقتی وارد خانه شد که تنها برادرش در خانه بوده، به همین دلیل با او درگیر شده و با ضربات متعدد چاقو او را به قتل رسانده است. سپس منتظر آمدن پدر و مادرش شده که ابتدا پدرش از سرکار به خانه آمده و او را نیز با چاقو به قتل رسانده و دقایقی بعد نیز مادرش به محض ورود به خانه مورد حمله پسرش قرار گرفته و به قتل رسیده است. پس از جنایت نیز متهم ضرباتی را با چاقو به دست خود وارد کرده و پس از دورانداختن چاقو به کلانتری رفته و ادعای اولیه خود در مورد علت قتل مطرح کرده است.

سرپناه در مورد انگیزه این فرد اظهار کرد: متهم دستگیرشده ادعا کرده چون والدینش برادر ۱۳ ساله‌ را بیشتر دوست داشتند و در رفتارشان با وی تبعیض قائل می‌شدند، اقدام به قتل آنان کرده است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با بیان این که متهم تحت انجام تست‌های سلامت روان قرار گرفته است، گفت: برخی شواهد حاکی از وجود اختلال شخصیت در این فرد است که البته باید منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی بود.

به گفته وی، برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و هم‌اکنون برای رسیدگی بیشتر در اختیار دادسرا قرار دارد.

کد خبر 461690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار