دبیر جشنواره بین‌المللی «فیلم کوتاه تهران» از کاهش اعتبارات این رویداد و تاکید بر بلیت‌فروشی برای ایجاد نظم خبر داد.

جشنواره فیلم کوتاه تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سیدصادق موسوی در نشست رسانه‌ای سی و ششمین جشنواره بین‌المللی «فیلم کوتاه تهران» که صبح دوشنبه، ۱۳ آبان‌ماه، در سالن سینمای سازمان سینمایی برگزار شد، با اشاره به اعتبار این جشنواره بیان کرد: امسال به دلیل مسائل اقتصادی ۵۰درصد بودجه کاهش یافته و از سوی سازمان سینمایی دو میلیارد تومان در اختیار داریم و امیدواریم با همکاری شهرداری تهران بتوانیم بخشی از هزینه‌ها را پوشش دهیم.

او افزود: هزینه‌های پرواز و هتل خیلی افزایش یافته، با این حال چند مهمان خارجی داریم که یا در هیات داوران هستند یا سمینار برگزار می‌کنند. رییس جشنواره نیوزیلند، دبیر و رییس جشنواره فیلم کوتاه فرانسه، یک تهیه‌کننده و کارگردان شناخته‌شده فیلم کوتاه از کشور پرتغال و یک منتقد جهانی از هند عضو هیات داوران هستند. ‌ در بخش سمینار هم از آن‌جا که مهم‌ترین پلتفرم در حوزه فیلم کوتاه Shortfilmdepot است رییس این پلتفرم امسال در ایران است. همچنین دبیر و رییس جشنواره Short Shorts ژاپن، یک پخش‌کننده مطرح از کشور اتریش و نماینده برلیناله در ایران هستند. ‌ علاوه بر این‌ها یک سمینار تخصصی در حوزه پخش بین‌الملل از ترکیه و یک پنل تولید مشترک با تولیدکننده و پخش‌کننده فرانسوی هم برگزار خواهد شد.

موسوی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود به همکاری با مراکز دیگر از جمله خانه کتاب اشاره کرد و گفت: امسال ۳۰۲ اثر داستانی اقتباسی در جشنواره داشتیم که متقاضی حضور در بخش سینما و کتاب بودند. علاوه بر این استان‌های مختلفی از کشور میزبان جشنواره هستند و با رضایت فیلمسازان آثار جشنواره همزمان با تهران در مراکز استان‌ها پخش می‌شود.

او همچنین اعلام کرد در این دوره به دلیل ازدحامی که در سال قبل در پردیس ملت بود بلیت‌فروشی انجام می‌شود و هر سانس پنج‌هزار تومان است. البته این کار اصلأ برای درآمدزایی نیست چون پول حاصل از آن رقم بالایی نمی‌شود. ‌ ضمن این‌که فیلمسازان و خبرنگاران به خرید بلیت نیازی ندارند. ‌

به گفته موسوی، فروش بلیت‌ها بر عهده سینما تیکت است که ۲۰ میلیون بابت این کار از جشنواره گرفته و قرار است ۳۰ میلیون تومان هم به برترین فیلم از نگاه تماشاگران اهدا کند.

مراسم پایانی جشنواره بین‌المللی «فیلم کوتاه تهران» ۲۴ آبان‌ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.

کد خبر 461674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار