رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با اشاره به کذب بودن شایعه ورود ذرت آلوده به بازار، از شبکه‌ تلویزیونی که نسبت به انتشار این شایعه اقدام کرده بود، انتقاد کرد.

کیانوش جهانپور

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در خصوص شایعات منتشر شده مبنی بر ورود ذرت آلوده به بازار، گفت: این خبر به هیچ ‌وجه صحت ندارد و متاسفانه شایعه‌ای‌ است با منشا فضای مجازی که یکی دو برنامه در یک شبکه سیما نیز در رفتاری غیرحرفه‌ای و غیرمسئولانه به آن دامن زده است.

وی افزود: هر محموله ذرتی که از گمرک ترخیص می‌شود، سالم است و در این مورد هم آنچه ترخیص شده، سلامتش مورد تایید بوده و مصرف شده است.

جهانپور تاکید کرد: محموله‌هایی هم که سلامت آنها مورد تایید نبوده است، ترخیص نشده‌اند و بعضا از سال ۹۵ در انبارهای گمرک هستند و به هیچ‌وجه وارد بازار و خطوط تولید نشده‌اند. 

وی ادامه داد: انتشار این خبرهای کذب و بی‌پایه و ‌اساس، آن هم در برخی رسانه‌های رسمی، با علامت سوال جدی مواجه است و در خوش‌بینانه‌ترین حالت، ناشی از رفتار غیرحرفه‌ای و غیرمسئولانه است. انتظار نمی‌رود یک رسانه رسمی از منابع مشکوک، مغرض و مبهم در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تغذیه شود.

کد خبر 461653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =