مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: حراجی ساتبیز نیویورک، ۵۳ اثر هنری مهم سبک امپرسیونیسم و هنر مدرن را که از مجموعه‌های خصوصی جمع‌آوری شده اند در ماه نوامبر به فروش می‌گذارد.

حراجي ساتبیز

ایسنا به نقل از آرت دیلی نوشت: حراجی ساتبیز آثار مهم‌ هنرمندان برجسته سبک هنر مدرن و امپرسیونیسم را در دوازدهم نوامبر به مزایده می‌گذارد.

تابلو نقاشی «استانبول» بزرگ‌ترین اثر «پل سینیاک» نقاش مشهور فرانسوی و یکی از مهم‌ترین هنرمندان سبک نقطه‌چینی یکی از آثار حاضر در این مزایده خواهد بود. قیمت این تابلو نقاشی بین ۱۴ الی ۱۸ میلیون دلار برآورد شده است.

اما  تابلو نقاشی «بازگشت از پل»(۱۹۰۳) اثر «کلود مونه»‌  را شاید بتوان مهم‌ترین اثر این مزایده محسوب کرد. تابلو نقاشی «بازگشت از پل» یکی برترین تابلوهای نقاشی با موضوع  لندن «مونه» است که تاکنون در یک مزایده ارائه شده است. قیمت تعیین شده برای این تابلو که به مدت ۴۰ سال در یک مجموعه خصوصی نگهداری می‌شد بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار تعیین شده است. «مونه» طی سه سفر خود به لندن مجموعه‌ای چندین تابلو نقاشی متاثر از مناطق مختف لندن خلق کرد.

مزایده ماه نوامبر حراجی ساتبیز، ۵ اثر از پابلو پیکاسو را  که در مقاطع مختلف دوران حرفه‌ای‌اش خلق کرده بود نیز شامل می‌شود. مهم‌ترین اثر این مجموعه نیز یک تابلو نقاشی متعلق به سال ۱۹۳۴  هست که با قیمت تخمینی ۱۲ الی ۱۸ میلیون دلار در این حراجی به فروش گذاشته خواهد شد.

 ۵ تابلو نقاشی سورئال از «رنه ماگریت» از دیگر آثار حاضر در این مزایده خواهد بود.  در نوامبر سال گذشته،‌ حراجی ساتبیز  با به فروش رساندن یکی از تابلوهای «‌ماگریت» به قیمت ۲۸.۶ میلیون دلار رکورد جدیدی از فروش آثار این هنرمند را به ثبت رساند.

آثار «آنری دو تولوزلوترک» نقاش فرانسوی،‌ «ویلهلم هامرشوی» نقاش دانمارکی ، «گوستاو کایبوت» و  تعدادی از آثار هنرمندان مهم آمریکای لاتین از دیگر موارد مهم این مزایده خواهند بود.

کد خبر 461526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار