۵ مرکز خرید دانه روغنی سویا در شهرستان بیله سوار و یک مرکز آن در جعفرآباد مغان استان اردبیل دایر شده است.

علی نوبخت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل در گفت‌وگو با همشهری با اعلام این خبر اظهار کرد: با آغاز خرید تضمینی سویا از ۶ آبان در شهرستان بیله‌سوار ۴ مرکز در بیله‌سوار و یک مرکز در جعفرآباد خرید محصول سویاکاران را برعهده دارند. علی نوبخت افزود: در شهرستان‌های بیله سوار و پارس آباد ۹ مراکز خرید تضمینی سویا پیش بینی شده که با بسیج تمام امکانات از قبیل نرم افزار و سخت افزار آماده تحویل گرفتن دانه روغنی سویا هستند.

وی تصریح کرد: تمهیدات لازم از جمله استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی صورت پذیرفته است تا کشاورزان هیچ گونه دغدغه‌ای درتحویل محصول خود نداشته باشند و در صورت نیاز، مراکز خرید افزایش خواهد یافت. نوبخت بیشترین تولید دانه روغنی سویای استان را درشهرستان بیله سوار اعلام کرد و افزود: حمایت از تولیدکننده، ایجاد تعامل در نظام تولید، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و افزایش تولید دانه روغنی در کشور و افزایش خوداتکایی به تولید داخلی این محصول، از اهداف مهم خرید تضمینی دانه‌های روغنی است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل تاکید کرد: خرید دانه روغنی سویا از کشاورزان منطقه طبق نرخ اعلام شده با افت ۲ درصد و رطوبت ۱۲ درصد به قیمت هرکیلوگرم ۲۹ هزارو ۶۳۳ ریال انجام می‌شود و حداکثر افت ناخاصی ۸ و رطوبت ۲۰ درصد طبق دستورالعمل قابل خرید است.  

کد خبر 460952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =