همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اعلام آغاز بیمه اجباری درمان در ۱۳ آبان امسال گفت: بیمه اجباری فرصتی است برای همه ایرانی‌ها که تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

دفترچه بيمه سلامت

طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت همزمان با آغاز هفته بیمه سلامت، پیش از خطبه نماز جمعه تهران با بیان این‌که ۴۰ میلیون ایرانی از خدمات سازمان بیمه سلامت برخوردارند، گفت: کارکنان دولت، بازنشستگان، روستاییان و عشایر، خانواده شهدا و جانبازان، مددجویان سازمان بهزیستی و طلاب از خدمات بیمه سلامت برخوردارند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه‌های مردم در بیمارستان‌های دولتی و ۷۰ درصد خدمات درمانی مربوط به بیماری‌های سرپایی توسط دولت پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: یک دوره‌ای در مناطق محروم و مرزی پزشک متخصص وجود نداشت، اما در حال حاضر ۲۸ میلیون ایرانی ساکن در روستاها و عشایر و همچنین در شهرهای کوچک از ۱۲ خدمات پزشکی از جمله مامایی، تصویربرداری و دندان‌پزشکی برخوردارند.

به گفته این مسئول، ۴ هزار مرکز خدمات روستایی و ۱۸ هزار خانه بهداشت با حضور یک تا ۳ بهورز در کشور فعالند.

موهبتی با اشاره به این‌که در ۱۳ آبان امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری بیمه اجباری آغاز به کار خواهد کرد، گفت: امیدواریم هموطنانی که از بیمه برخوردار نیستند، مراجعه کنند و بتوانند تحت پوشش بیمه اجباری قرار گیرند؛ چراکه نباید تنها در زمان بیماری برای بیمه اقدام کنیم.

کد خبر 460289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار