همشهری آنلاین: قاضی مسعودی‌مقام درباره درخواست‌های خانواده متهم نعمت‌زاده گفت: از من که درخواست نداشتند اما به مراجع دیگر نامه‌نگاری کردند و به ما منعکس شده و اعطای مهلت خواستند اما مهلت داده نمی‌شود.

قاضی مسعودی

به گزارش ایسنا، قاضی سید اسدالله مسعودی مقام پس از پایان پنجمین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده در جمع خبرنگاران، گفت: از آنجایی که دفاعیات متهم لشگری‌پور طولانی شد، یکسری مستندات ارائه داد اما دفاعیات وکلا ماند و سعی می‌کنیم در هفته جاری تمام مطالب و آخرین دفاع را مورد استماع قرار دهیم؛ چندین ارزیابی باید انجام شود و استعلامات گرفته شود تا در فرجه قانونی حکم صادر شود.

وی تصریح کرد: امروز آخرین جلسه نبود، آخرین دفاعیات وکلا باقی مانده است.

مسعودی مقام درباره درخواست‌های خانواده متهم نعمت‌زاده، گفت: از من که درخواست نداشتند اما به مراجع دیگر نامه‌نگاری کردند و به ما منعکس شده است؛ اعطای مهلت خواستند اما مهلت داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: شخصی که نامه‌نویس بوده، سمتی در پرونده ندارد و نعمت‌زاده درخواست تبدیل قرار بازداشت به وثیقه را دارد که با توجه به قوانین، اکنون ممکن نیست. البته مراجع قضایی دیگر هم ایشان را خواستند، در باب مطالبات دیگر مانند  اعسار که تمام آنها به شعبه ما آمده و ما اجازه خروج ایشان را نداریم.

قاضی پرونده درباره زمان صدور حکم پرونده، اظهار کرد: تقریبا تا  ۲۵ روز آینده صادر می‌شود.

مسعودی مقام درباره جلسه بعدی دادگاه بیان کرد: جلسه بعدی احتمالا دوشنبه برگزار و علنی خواهد بود.

وی درباره حکم مدیران بانک سرمایه، گفت: حکم آقای ضیایی و خانی در حال تایپ است تا ۱۵ روز آینده منتشر می‌شود.

قاضی پرونده ادامه داد: پرونده پتروشیمی PCC هم هست که روند دادرسی و آخرین دفاع آغاز می‌شود و از اواسط آبان پرونده ۶ میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورویی آغاز می‌شود زیرا تحقیقات ما کامل شده است.

مسعودی مقام خطاب به برخی از رسانه‌ها بیان کرد: برخی مطبوعات مطالب را عکس آن منتشر می‌کنند. آقای جلیل سبحانی متهم پرونده آقای طبری است و در حال تعقیب است و آقای شریفی نیک نفس نیز بازپرس پرونده در تحقیقات مقدماتی همچنان پرونده‌اش را مفتوح گذاشته است و علی رغم تاکید ما مبنی بر تکمیل شدن آن برای ارسال به دادگاه هنوز تصمیمی گرفته نشده است. این آقایان متهم هستند اما ممکن است اتهامات آنها بخشی مربوط به پول‌شویی یا مباحث مختلف دیگر باشد.

وی افزود: سبحانی متهم است؛ اینکه در سایت‌ها  تلقین کرده است که متهم نیست، اشتباه است. وی متهم پرونده آقای طبری است و در پرونده ما هم سرنخ‌هایی از او پیدا شده است و آن را به دادسرا برای تعقیب موضوع منعکس کردیم.

وی درباره پرونده گروه شاملویی نیز گفت: این پرونده  احتمالا بعد از پتروشیمی باز می‌شود، همچنین چند تا پرونده از بانک سرمایه آمده و پرونده آقای امامی و مدلل در حال تکمیل است و آقای قندالی در حال بازپرسی است.

کد خبر 460095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =