همشهری‌آنلاین: دفتر رئیس رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد، ‌ در پی انصراف نتانیاهو، رئیس این رژیم بنی گانتس را مامور تشکیل کابینه کرده‌است.

گانتس

این گام در پی آن برداشته شد که بنیامین نتانیاهو، از ماموریت تشکیل دولت آینده انصراف داد، او نتوانست تعداد کافی نمایندگان کنست را برای پیوستن به ائتلاف دولتی کنار هم جمع کند.

دو روز قبل از موعد نهایی برای تشکیل دولت این تفویض مجدد از سوی نتانیاهو انجام شد؛  زیرا فرصت نتانیاهو چهارشنبه اول آبان به اتمام می‌رسید.

این دومین بار طی یک سال و نیم است که نتانیاهو در تشکیل دولت بعد از انتخابات سراسری شکست می‌خورد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ گزارش داد، باوجود شکست نتانیاهو که غیرمنتظره هم نبود اما این شکست به معنای آن است که نتانیاهو برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ از پست نخست‌وزیری کنار می‌رود و یک سیاستمدار غیر نتانیاهو فرصت تشکیل دولت را می‌یابد.

نتانیاهو در صفحه خود در فیس‌بوک نوشت، در شرایطی اسرائیل شاهد تهدیدات امنیتی است او به صورت علنی و صریح برای تشکیل دولت فراگیر متحد که مردم می‌خواستند تلاش کرد.

به گزارش بلومبرگ، گانتس نیز به اندازه نتانیاهو با مسیری دشوار روبه‌روست زیرا نتایج انتخابات غیرقطعی بود و اسرائیل را در حالت فلج سیاسی قرار داده است.

سخنگوی حزب آبی – سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، زمان مانور دادن‌ها سرآمده و وقت کار و عمل است.

او افزود: مصمم به تشکیل دولت وجد لیبرال به رهبری گانتسی هستیم که مردم اسرائیل یک ماه پیش به او رای دادند.

کد خبر 459911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =