همشهری آنلاین: وزیر دفاع در بازدید از بیمارستان سیار ساخت وزارت دفاع در کربلای معلی گفت: همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای مردمی در خدمتگذاری به زائران اربعین از هیچ کوششی فروگذار نکردند.

امیر حاتمی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» روز دوشنبه با حضور در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و همراهی با دلدادگان و عاشقان سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین(ع) از بیمارستان سیار ساخت وزارت دفاع در کربلا معلی بازدید کرد.

وی اظهار داشت: همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای مردمی در خدمتگذاری به زائران اربعین از هیچ کوششی فروگذار نکردند و با توجه به حجم بیشتر زائرین اربعین در سال جاری، خدمات گسترده‌تر و مطلوب‌تری برنامه‌ریزی و ارائه شد.

وزیر دفاع با تشریح حمایت‌ها و پشتیبانی‌های متنوع و بی‌دریغ نیروهای مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، وزارت دفاع و نیروی انتظامی از ستاد اربعین کشور بیان کرد: کمیته‌های تخصصی ستاد اربعین نیروهای مسلح در قالب کمیته‌های امنیتی، فرهنگی، نیروی انسانی، فنی و مهندسی و ترابری و پشتیبانی خدمات شایان توجهی را به زائران حسینی (ع) ارائه دادند.

امیر حاتمی در بازدید از بیمارستان سیار ساخت وزارت دفاع، استقرار این بیمارستان ۶۵ تختخوابی که توسط دولت و نیروهای مسلح عراق در کربلای معلی برپا شده است را یکی از اقدامات شایان توجه در ارائه خدمات درمانی اورژانسی، بستری و همچنین در زمینه عمل‌های جراحی مهم به زائران برشمرد.

وی با بیان اینکه با استقرار موکب مردم یاری عاشورائیان وزارت دفاع در مرز مهران یک دستگاه تصفیه، تولید و بسته‌بندی آب در خدمت زائرین قرار گرفت، افزود: این دستگاه با ظرفیت تولید ۴۰هزار بطری آب در روز و نگهداری در سردخانه به صورت شبانه‌روزی خدمات لازم را به زائران ارائه می‌کرد.

وزیر دفاع آماده‌باش مراکز چهارگانه مین زدایی وزارت دفاع به منظور پاکسازی میادین مین قابل دسترسی و نزدیک به جاده‌های تردد زوار، اعزام صدها اتوبوس و خودروی سواری، پشتیبانی فنی و مهندسی و همچنین ارائه خدمات فرهنگی و ... را از دیگر اقدامات وزارت دفاع در ایام مراسم راهپیمایی اربعین برشمرد.

امیر حاتمی با تقدیر و تشکر از نیروهای مسلح که مجاهدانه و خالصانه در ارائه خدمات گسترده به زائران حضرت سید الشهداء (ع) ماه‌ها بی‌وقفه قبول زحمت کرده‌اند،   بیان کرد: نیروهای مسلح دوش به دوش دولت خدمتگزار، نهادهای مردمی و سازمان‌های دیگر همواره در برنامه‌ها و رویدادهای ملی و مناسبتی از هیچ کوششی فروگذار نکرده و هدف نهایی همه مسئولین و نهادها نشر و گسترش فرهنگ متعالی اسلام و قرآن و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و اعتلای نام و پرچم مقدس اسلام عزیز دراین پهنه خاکی است.

کد خبر 459775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار