همشهری آنلاین: بوروسیا دورتموند در هفته ۸ بوندس‌لیگا در دوئل حساس مقابل مونشن‌گلادباخ پیروز شد. بایرن مونیخ در مصاف با آگسبورگ پیروزی را در دقیقه ۹۰ از کف داد و کلن مقابل پادربورن دومین پیروزی خود را تجربه کرد.

بوروسيا دورتموند
  • آینتراخت فرانکفورت ۳ − بایر لورکوزن صفر

پیکارهای هفته ۸ بوندس‌لیگا شامگاه جمعه (۱۸ اکتبر/ ۲۶ مهر) با مصاف آینتراخت فرانکفورت و بایر لورکوزن آغاز شد. پیکار دو تیم در نهایت با پیروزی ۳ بر صفر فرانکفورت خاتمه یافت. آینتراخت در این دیدار توانست افزون بر انسجام دفاعی، از معدود فرصت‌های خود به بهترین وجه سود جوید و سه بار دروازه لورکوزن را باز کند. پاسینسیا گل‌های اول و دوم و باس دُست گل سوم فرانکفورت را به ثمر رساندند.

  • آگسبورگ ۲ - بایرن مونیخ ۲

هفته هشتم هفته‌ای نه چندان خوش برای بایرن مونیخ، مدافع عنوان قهرمانی بود. سرخ‌پوش‌های بایرن بعدازظهر شنبه در مصاف با میزبان خود، آگسبورگ تنها به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند. بایرن از لحاظ مالکیت توپ و همچنین شمار حملات یک سروگردن بالاتر از آگسبورگ بود، اما در استفاده از فرصت‌های خود ضعیف عمل کرد.

توماس مولر، ملی‌پوش بایرن مونیخ در دقایق آخر فرصتی طلایی را برای زدن گل سوم تیمش از دست داد. بازی می‌رفت با همین نتیجه ۲ بر یک به سود بایرن مونیخ پایان یابد که آلفرد فینبوگاسون، مهاجم آگسبورگ واپسین لحظات بازی توپ را وارد دروازه تیم مهمان کرد تا آگسبورگ یک امتیاز کسب کند.

  • آر بی لایپزیگ یک − ولفسبورگ یک

یکی از دوئل‌های حساس هفته مصاف آر بی لایپزیگ و ولفسبورگ بود که در رده‌های بالای جدول به سر می‌برند. پیکار دو تیم پس از ۹۰ دقیقه تلاش و دوندگی با تساوی یک بر یک پایان یافت. این نتیجه با توجه به عملکرد نسبتا برابر هر دو تیم عادلانه بود. ولفسبورگ که در حال حاضر در رده دوم جدول به سر می‌برد، تنها تیمی است که تا کنون در فصل جدید شکست نخورده است.

  • بوروسیا دورتموند یک − بوروسیا مونشن‌گلادباخ صفر

حساس‌ترین مصاف هفته هشتم بوندس‌لیگای آلمان میان بوروسیا دورتموند و بوروسیا مونشن‌گلادباخ انجام گرفت. این پیکار تنگاتنگ که در حضور بیش از ۸۰ هزار تماشاگر برگزار شد در نهایت با پیروزی یک بر صفر  دورتموند خاتمه یافت.

گل طلایی دورتموند در این دیدار را مارکو رویس، کاپیتان ملی‌پوش این تیم در دقیقه ۵۸ بازی به ثمر رساند. بوروسیا دورتموند با این پیروزی و کسب سه امتیاز توانست به رتبه چهارم جدول ارتقا یابد. بوروسیا مونشن‌گلادباخ علی‌رغم این ناکامی همچنان صدرنشین جدول است. ولفسبورگ و بایرن مونیخ به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

  • اونیون برلین ۲ - فرایبورگ صفر

تیم اونیون برلین که در فصل جدید به جمع دسته اولی‌ها پیوسته، یکی از برندگان هفته ۸ بوندس‌لیگا بود. این تیم توانست در دیداری خانگی با نتیجه ۲ بر صفر از سد مهمان خود، فرایبورگ بگذرد و برای دومین بار در این فصل طعم پیروزی را بچشد. گل‌های اونیون برلین در این دیدار را بولتر و اینگوارتسن به ترتیب در دقایق ۱ و ۸۴ به ثمر رساندند.

  • وردر برمن یک − هرتا برلین یک

هرتا برلین دیگر تیم پایتخت‌نشین بوندس‌لیگا در هفته هشتم مهمان وردر برمن بود. برمن در این دیدار تیم برتر میدان بود و اگر از فرصت‌های خود بهتر استفاده می‌کرد، می‌توانست پیروز میدان را ترک کند. دیدار دو تیم اما پس از ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید. برمن تا دقیقه ۷۰ بازی یک بر صفر از برلین جلو بود، اما لوکباکیو که تعویض شده بود، گل تساوی را برای هرتا به ثمر رساند.

  • فورتونا دوسلدورف یک − ماینتس صفر

فورتونا دوسلدورف نام خود را در فهرست برندگان هفته هشتم  به ثبت رساند. این تیم توانست با نتیجه یک بر صفر از سد مهمان خود، ماینتس بگذرد و سه امتیاز مهم کسب کند. گل پیروزی دوسلدورف در این دیدار را روون هنینگز در دقیقه ۸۲ به ثمر رساند.

  • اف ث کلن ۳− پادربور صفر

در نخستین دیدار باقیمانده هفته ۸ بوندس‌لیگا که یکشنبه (۲۸ مهر) انجام گرفت، تیم اف ث کلن توانست مهمان خود، پادربورن را سه بر صفر شکست دهد و نفسی راحت بکشد. این دومین پیروزی کلن در این فصل محسوب می‌شود. در حالی که کلن با این موفقیت خود را به رتبه پانزدهم جدول رسانده، پادربورن همچنان قعرنشین است.

  • هوفن‌هایم ۲ − شالکه صفر

پیکارهای هفته هشتم با دیدار هوفن‌هایم و شالکه به پایان رسید. شالکه می‌توانست در صورت پیروزی در این دیدار صدرنشین جدول شود، اما در پی ارائه نمایشی ناموفق با نتیجه ۲ بر صفر از میزبان خود شکست خورد. شالکه در مجموع تیم برتر میدان بود، اما در استفاده از فرصت‌های خود بسیار ضعیف عمل کرد و نتوانست هیچ‌یک از موقعیت‌های خود را به گل بدل کند.

کد خبر 459726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =