همشهری آنلاین: رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن هشدار به شهروندان درباره سایت‌های خرید و فروش کالا، گفت: این سایت‌ها باید هویت را احراز و فرد عرضه‌کننده کالا را معرفی کنند.

پليس فتا

به گزارش ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ  در یک برنامه رادیویی درباره سایت‌های خرید و فروش ملک و خودرو و کالا، گفت: با درخواستی که از دادستانی داشتیم، باید نسبت به برخورد قانونی با این سایت‌ها اقدام شود و در صورتی که امکانات و مقدورات لازم را ایجاد نکنند و امنیت این حوزه برقرار نشود، برخورد قانونی صورت گیرد.

وی منظور از امنیت را اینگونه بیان کرد: کاربران باید قابل شناسایی بوده و مواردی که باعث التهاب بازار می‌شود، مسدود شده و این موارد در سایت‌ها درج نشود.

به گفته سرهنگ کاظمی، در صورت درج هر گونه آگهی کاربر باید قابل شناسایی و معرفی به مراجع قانونی باشد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین گفت: ما از این کسب‌وکارها حمایت کرده و دنبال بستر مناسبی هستیم که فعالیت برای اینگونه سایت‌ها فراهم شود؛ کاربران نیز باید به نحو شایسته از آن بهره ببرند.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان دنبال حذف یا جایگزین نیستیم ولی با توجه به عملکرد این سایت‌ها باید تمهیداتی اتخاذ شود تا مشکلات و نواقص قانونی برطرف شود و امکان استفاده کاربران را به نحو احسن فراهم آورند.

وی با بیان اینکه سایت‌هایی نظیر دیوار و شیپور برای ادامه کار باید نواقص را برطرف کنند، گفت: این سایت‌ها باید احراز هویت کرده و فرد عرضه‌کننده کالا را معرفی کنند. خواست مراجع قضایی و پلیس تنها احراز هویت است و اعلام می‌شود این فرد حتی اگر سوء یا حسن نیت دارد، باید برای پلیس شناسایی شود و ما اقدام خاص دیگری نیاز نداریم.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین در پاسخ به این سوال که احراز هویت در کجا باید صورت گیرد، گفت: فردی که تصویر کالا را آپلود می‌کند، باید مشخص باشد چه کسی است تا کاربران فریب نخورند.

کد خبر 459703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =