همشهری آنلاین: مهلت ارسال آثار برای شرکت در هجدهمین دوره جشنواره «کتاب و رسانه» تا ۴ آبان‌ماه تمدید شد.

کتاب و رسانه

به گزارش ایسنا به نقل از  ستاد خبری بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، هجدهمین جشنواره «کتاب و رسانه» با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب‌خوانی هم‌زمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب برگزار می‌شود.

این جشنواره تلاش می‌کند با بهره‌گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و کتاب، آثار رسانه‌ای انتشاریافته در زمینه کتاب و نشر را بررسی کند.

شناسایی، معرفی و تقویت حضور و فعالیت خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، عکاسان و برنامه‌سازان حوزه‌ کتاب، افزایش سطح تولید و سطح کیفی آثار مرتبط با حوزه کتاب در رسانه‌های کشور، تقویت فرهنگ عمومی و فرهنگ مکتوب جامعه از طریق افزایش سطح فرهنگ مطالعه در کشور و پرورش، یاری‌رسانی و تقویت متخصصان حوزه کتاب در رسانه‌ها از جمله اهداف این دوره از جشنواره کتاب و رسانه عنوان شده است.

هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه در سه بخش «رسانه‌های نوشتاری» (مطبوعات کاغذی، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گفت‌وگو، گزارش، طنز، یادداشت و مقاله مطبوعاتی، مقاله و نقد تخصصی، عکس، کاریکاتور و گرافیک کتاب، «رسانه‌های دیداری و شنیداری» (تلویزیون و رادیو و آثار صوتی و تصویری رسانه های برخط دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گزارش خبری و موضوعی، گفت‌وگو و میزگرد، طنز، داستانی و نمایشی (کتاب صوتی در رادیو و تلویزیون)، برنامه ترکیبی، مستند تلویزیونی، پویانمایی و برنامه عروسکی، مواد تبلیغی (آنونس، نماهنگ، تیزر و...) و   «تولید محتوا در صفحه‌های تخصصی شبکه‌های مجازی» شامل معرفی کتاب، یادداشت و نقد، گفت‌وگو، گزارش و خبر برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان اعلام‌شده از سوی دبیرخانه هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه، آثاری که در محدوده زمانی اول مهر ماه سال ۱۳۹۷ تا پایان شهریور ۱۳۹۸ در رسانه‌ها منتشر شده‌باشند در این دوره از جشنواره می‌توانند شرکت کنند. همچنین آثار باید در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دیگر رسانه‌های معتبر کشور (دارای مجوز) یا یکی از صفحه‌های تخصصی و دارای هویت مشخص در شبکه‌های اجتماعی یا پیام‌رسان‌ها منتشر شده باشند.

 هر فرد می‌تواند با حداکثر ۹ اثر در بخش‌های مختلف جشنواره به دل‌خواه خود شرکت کند.

 امسال برای نخستین‌بار در بخش‌های عکس، کاریکاتور، گرافیک، فیلم مستند، پویانمایی و مواد تبلیغی، بخش شرکت‌کنندگان آزاد نیز در نظر گرفته شده‌است.

مطابق این فراخوان، در بخش «رسانه‌های دیداری و شنیداری» ارائه تصویر گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش که به امضای مدیر گروه یا مدیر پخش شبکه رسیده‌باشد، الزامی است.

علاقه‌مندان برای شرکت در هجدهمین جشنواره «کتاب و رسانه» تا پایان وقت اداری ۴ آبان‌ماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی resaneh.ketab.ir آثار خود را در قالب‌های اعلام شده برای هر بخش، ارائه و با تکمیل فرم مربوط، در این دوره از جشنواره شرکت کنند.

دبیرخانه هجدهمین جشنواره «کتاب و رسانه» در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین جنوبی و برادران مظفر، شماره ۱۰۸۰، طبقه دوم، روابط عمومی موسسه خانه کتاب واقع است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۶۶۴۱۴۸۷۱ و ۶۶۹۶۶۲۱۲  تماس بگیرند.

آیین پایانی هجدهمین دوره جشنواره «کتاب و رسانه» و معرفی برگزیدگان، هم‌زمان با بیست وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

کد خبر 459647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار