همشهری‌آنلاین: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد ۴۰ درصد مردم کره شمالی به کمک‌های فوری غذایی نیازمند هستند.

كره شمالي

به گزارش یونهاپ، سازمان ملل یکشنبه ۲۸ مهر اعلام کرد تولید محصولات زراعی و کشاورزی کره شمالی به دلیل خشکسالی به کم‌ترین میزان در پنج سال گذشته رسیده است.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) گفت: تنها ۵۶.۳ میلی متر باران از ژانویه تا مارس ۲۰۱۹ (۱۱ دی ۱۳۹۷ تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۸) در سراسر کره شمالی ثبت شده است که کم‌ترین میزان از سال ۱۹۱۷ میلادی تا کنون است. میانگین بارش در استان هوانگای جنوبی که به عنوان منبع نان کره شمالی شناخته می‌شود از آوریل تا ژوئیه سال ۲۰۱۹ میلادی(۱۱ فروردین تا ۹ مرداد ۱۳۹۸) ۵۰ درصد میانگین بارش طولانی مدت را ثبت کرده است.

به گزارش ایرنا، این سازمان در گزارش خود آورده است حدود ۱۰.۱ میلیون نفر معادل ۴۰ درصد از جمعیت کره شمالی در شرایط ناامنی مواد غذایی هستند و فوراً به کمک غذایی نیاز دارند.

توفان «لینگ لینگ» ماه گذشته به شدت استان‌های هوانگای شمالی و جنوبی و همچنین استان هامگیون جنوبی را که اکنون فصل برداشت آنها فرا رسیده است؛ تحت تاثیر قرار داد و ۴۶ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه را تخریب کرد.

فائو می گوید اگر خشکسالی اتفاق بیافتد این احتمال وجود دارد که وضعیت امنیت غذایی حتی بیشتر وخیم‌تر شود و نیازهای بشردوستانه به شدت افزایش یابد این شرایط می تواند تاثیر جدی بر جمعیت آسیب‌پذیر این کشور داشته باشد که به تولید داخلی متکی است.

سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد خواستار اقدام فوری در سه ماه آینده برای کاهش تأثیر شرایط طولانی مدت خشک بر امنیت غذایی مردم این کشور شد.

در ماه مرداد ماه امسال وزارت کشاورزی ایالات متحده میزان تولید برنج کره شمالی در سال کشاورزی ۲۰۱۹ - ۲۰۲۰ را معادل ۱.۳۶ میلیون تن محاسبه کرد که نسبت به میانگین ۵ سال گذشته ۱۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

کره جنوبی قصد داشت در شهریور ماه امسال ۵۰ هزار تن برنج را به منظور کمک به نیازمندان این کشور به کره شمالی بفرستد، اما پیونگ یانگ در اعتراض به یک رزمایش نظامی مشترک بین کره جنوبی و آمریکا، این پیشنهاد را رد کرد.

کره شمالی که تحت شدیدترین تحریم‌های سازمان ملل، آمریکا و حتی همسایگان خود مانند کره جنوبی و ژاپن قرار دارد بارها و بارها خواستار متوقف کردن رزمایش‌های مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی شده است و معتقد است این رزمایش ها، تمرینی برای حمله به کره شمالی است.

کره شمالی مدت‌هاست از کمبود مواد غذایی رنج می‌برد اما اوضاع در سال‌های اخیر به دلیل تحریم های شدید آمریکا علیه پیونگ یانگ به بهانه برنامه‌های هسته‌ای و موشکی این کشور به شدت افزایش یافته‌است.

کد خبر 459556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار