همشهری‌آنلاین: رئیس‌جمهوری آمریکا که قصد داشت نشست سران گروه هفت در سال آینده را در ملک خود در شهر میامی برگزار کند، در اثر فشار رسانه‌ها و مخالفان از این کار منصرف شد.

زمين گلف ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه ۲۸ مهر اعلام کرد که از قصد خود برای برگزاری نشست سال آینده سران گروه هفت در ملک خود در شهر میامی منصرف شده است.

ترامپ در یک رشته پیام توئیتری نوشت: فکر می‌کردم که با استفاده از [ملک شخصی‌ام] در میامی برای میزبانی از رهبران گروه هفت در سال ۲۰۲۰ کار خوبی برای کشورم انجام می‌دهم. این ملک بسیار بزرگ است، به اندازه ۱۰۰ هکتار در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی میامی.

به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه تعریف از ملک شخصی و زمین گلف‌اش در میامی، افزود: سالن‌های رقص و اجتماع عظیمی دارد و هر هیات اعزامی ساختمان ۵۰ تا ۷۰ واحدی خود را می‌تواند داشته باشد.

به گفته ترامپ، او اعلام کرده بوده که حاضر است این کار را بدون دریافت سود یا حتی در صورت قانونی بودن، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای برای آمریکا انجام دهد؛ اما عصبانیت رسانه‌ها و دموکرات‌ها او را از این کار منصرف کرده است.

چهل و ششمین نشست سران کشورهای عضو گروه هفت قرار است ۲۱ تا ۲۳ خردادماه سال آینده در آمریکا برگزار شود.

کاخ سفید پنجشنبه گذشته اعلام کرد که ملک ترامپ در شهر میامی ایالت فلوریدا به پیشنهاد شخص رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان محل برگزاری نشست سران گروه هفت انتخاب شده است.

انتخاب ملک متعلق به ترامپ برای این کار بلافاصله مخالفت دموکرات‌های کنگره را برانگیخت که منتقد اختلال منافع شخصی و دولتی توسط رئیس‌جمهور آمریکا هستند.

میک مولوانی، سرپرست کارکنان کاخ سفید هنگام اعلام این موضوع به خبرنگاران گفت که ترامپ این ملک را "با هزینه تمام‌شده" در اختیار دولت قرار می‌دهد که به معنای "نصف شدن هزینه" برگزاری نشست سران گروه هفت است.

این اقدام در حالی انجام شد که دموکرات‌های کنگره شکایتی علیه ترامپ به دلیل نقض قانون ممنوعیت کسب درآمد مقام‌های دولتی از دولت‌های خارجی به جریان انداخته‌اند.

«جری ندلر»، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، استفاده از ملک شخصی رئیس جمهور این کشور برای این نشست را «نمونه‌ای از فساد ترامپ» توصیف کرد.

ترامپ متهم شده که از مقام ریاست‌جمهوری برای منافع شخصی خود سوء استفاده کرده و تصمیم‌های حکومتی را در این راستا اتخاذ می‌کند.

کد خبر 459537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار