همشهری آنلاین: چین در حال ساخت یک ایستگاه فضایی است و تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ آن را به فضا بفرستد تا سهم خود را از صنعت فضایی افزایش دهد.

ايستگاه فضايي چين

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، چین در حال ساخت یک ایستگاه فضایی است و تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ آن را به فضا بفرستد.

ایستگاه فضایی چین که در گذشته قرار بود تا سال ۲۰۲۲ به مدار ارسال شود، اکنون قرار است و زودتر از موعد مقرر ارسال شود.

آزمایشگاه فضایی Tiangong-۲ چین که از سال ۲۰۱۶ در مدار قرار گرفته است، تا پایان ۲۰۱۹ از مدار خارج می‌شود تا این مدار به فضا ارسال شود.  

ژو جیانپینگ عضو آکادمی مهندسی چین به عنوان طراح اصلی برنامه فضایی سرنشین‌دار چین منصوب شده و گوییدونگ، عضو آکادمی علوم چین  به عنوان دانشمند ارشد فضایی این برنامه منصوب شده است.  

نخستین فضانورد چین، یانگ لیوی و هفت متخصص دیگر به عنوان معاون طراحان اصلی این برنامه در زمینه‌هایی مانند کارشناس فضاپیما، موشک حامل، کاربرد فناوری فضایی، سیستم‌های نظارت و ارتباطات منصوب شده‌اند.

به گفته ژو جیانپینگ، این ایستگاه که از مدار ۳۴۰ تا ۴۵۰ کیلومتری از سطح زمین عبور می‌کند، در صورت لزوم می‌تواند ۱۸۰ تن افزایش پیدا کند و سه تا شش فضانورد را در خود جای دهد.

چین در نظر دارد ساخت ایستگاه فضایی را تا سال ۲۰۲۲ و با وزن ۶۶ تن تکمیل کند؛ چین همچنین فضانوردان جدیدی را برای مأموریت‌های ایستگاه فضایی انتخاب می‌کند. پس از اتمام ساخت این ایستگاه، چین از فضانوردان خارج از کشور به همکاری با فضانوردان داخلی در ایستگاه فضایی استقبال می‌کند.

کد خبر 459404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار