همشهری آنلاین: یک سریال درباره داستان آتش‌سوزی سال گذشته کلیسای قرون وسطی ‌نوتردام با استفاده از تحقیقات نشریه نیویورک‌تایمز درخصوص نحوه و علت این حادثه ساخته می‌شود.

کلیسای نوتردام

به گزارش ایسنا و به نقل از هالیوود ریپورتر، شرکت‌های فیلمسازی فرانسوی «پتی» و «وندام پیکچرز» به طور مشترک تهیه‌کنندگی این سریال را که برای مخاطبان بین‌المللی ساخته می‌شود، برعهده خواهند داشت.

 این سریال درام که هنوز نامی برایش در نظر گرفته نشده است، ‌ اولین پروژه سریالی مشترک «پنی» و «وندام» ‌ محسوب می‌شود.

این مجموعه تلویزیونی روند اتفاقات پانزدهم آوریل وقتی زنگ هشدار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام به صدا درآمد را روایت خواهد کرد. تهیه‌کنندگان این سریال برای پوشش دادن وقایع و اقدامات قهرمانانه برای نجات کلیسا با نشریه نیویورک‌تایمز در ارتباط خواهند بود.

یکی از تهیه کنندگان این سریال در مصاحبه با «ورایتی» ‌ بیان کرد،  سریال «چرنوبیل»  که یک داستان را از دیدگاه‌های مختلف روایت می‌کند، الهام بخش ساخت این مجموعه تلویزیونی بوده است. گفته می‌شود بیشتر سکانس‌های این سریال به زبان انگلیسی فیلمبرادی خواهد شد، ‌ اما شخصیت‌هایی که به زبان‌هایی غیر از انگلیسی صحبت می‌کنند نیز در این مجموعه حضور خواهند داشت.

کلیسای نوتردام فرانسه در پانزدهم آوریل دچار آتش سوزی مهیبی شد و در نهایت بخش اعظمی از سقف این کلیسا به طور  کلی از  بین رفت. اهمیت این کلیسا در هویت تاریخی، ادبی و معماری گوتیک آن است که هر ساله میزبان بیش از ۱۳ میلیون گردشگر است.

کد خبر 459056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار