همشهری آنلاین: گروهی از فعالان محیط زیستی در اروپا با راه‌اندازی کمپین، بر ضرورت استفاده از پلاستیک‌های قابل بازیافت و تجزیه‌پذیر در تجهیزات الکترونیکی تاکید کردند.

ضرورت استفاده از پلاستیک‌های تجزیه‌پذیر در تجهیزات الکترونیکی

به گزارش ایسنا، به گفته فعالان در این کمپین اروپایی، پلاستیک‌های موجود در پسماندهای الکترونیکی همچون بمب ساعتی محیط زیستی هستند که نادیده گرفته شده‌اند. پلاستیک، حدود ۲۰ درصد از ۵۰ میلیون تن پسماند الکترونیکی تولیدی در سال را شامل می‌شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ میلادی پسماند الکترونیکی افزایش تقریبا دو برابری پیدا کرده و به ۱۱۰ میلیون تن برسد.

این کمپین که با حمایت سازمان ملل راه‌اندازی شده، خواستار آن است تا مصرف‌کنندگان از تجهیزات الکترونیکی استفاده کنند که در آن‌ها از پلاستیک‌های تجزیه‌پذیر به کار گرفته شده‌ است.

همچنین در کمپین PolyCE این موضوع مطرح شده که تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی برای تولید این تجهیزات از میزان پلاستیک کمتری استفاده کنند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، در حال حاضر سالانه تقریبا ۵۰ میلیون تن پسماند الکترونیکی در جهان تولید می‌شود. در صورتی که در شیوه‌های تولید و مصرف تغییری اعمال نشود میزان آن تا سال ۲۰۵۰ به ۱۱۰ میلیون تن می‌رسد.

همچنین بیشتر پلاستیک‌های به کار رفته در تجهیزات الکترونیکی برای بازیافت طراحی نشده و در نتیجه روانه جایگاه‌های جمع‌آوری زباله می‌شوند.

کد خبر 459037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار