دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وزش باد ناگهانی طی دوشنبه ۲۲ مهر ماه سبب غبارآلود شدن آسمان پایتخت می‌شود.

آسمان تهران غبارآلود می‌شود

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا با توجه به ناپایداری جوی طی روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه با وجود ازدیاد تردد خودروها، در اکثر مناطق پایتخت وضعیت مطلوب کیفیت هوا برقرار است البته با کاهش میزان ناپایداری جوی بر غلظت ذرات معلق افزوده و در ساعات پیش از ظهر در برخی مناطق پرتردد سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

به‌تدریج با افزایش نسبی سرعت باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود اما با وزش باد ناگهانی در پاره‌ای از مناطق مستعد، احتمال گسیل گرد و خاک و غبار آلود شدن آسمان در برخی ساعات بعد از ظهر وجود دارد.

در ساعات پایانی امروز نیز به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

شرایط جوی آرام تا صبح فردا ۲۳ مهر ماه ادامه دارد و همزمان با ازدیاد تردد خودروها تجمع ذرات معلق در برخی مناطق کیفیت هوا را در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌دهد. همچنین طی روز افزایش ابرناکی همراه با کاهش سرعت باد باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود که به‌ تبع آن در اواخر وقت فردا ۲۳ مهر ماه در اکثر مناطق پایتخت به‌ویژه در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار می‌شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۰ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۰ همچنان در شرایط سالم است.

کد خبر 458836

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha