همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از رگبار باران در ۱۳ استان کشور طی روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه خبر داد.

رگبار باران در ۱۳ استان کشور

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت‌: با گذر موج ضعیفی از کشور طی روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه به ویژه در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، ارتفاعات شرقی کرمانشاه، ایلام و غرب اصفهان رگبار پراکنده، گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وی با بیان این‌ که این شرایط در جنوب فارس و غرب هرمزگان نیز پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: از بعد از ظهر سه‌شنبه ۲۳ مهر ماه در جنوب و غرب فارس، بوشهر، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که از بعد از ظهر روز چهارشنبه ۲۴ مهر ماه این شرایط در جنوب استان فارس، غرب هرمزگان و شمال بوشهر دور از انتظار نیست، تصریح کرد: از فردا تا اواخر هفته در سایر مناطق کشور جو پایدار است و آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود. همچنین در نوار شمالی کشور به طور نسبی دما افزایش پیدا می‌کند.

به گفته ضیاییان، طی امروز ۲۲ مهر ماه در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد که خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی را در این مناطق به ویژه در منطقه زابل در پی دارد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: استان تهران فردا ۲۳ مهر ماه کمی ابری با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد و طی روز چهارشنبه ۲۴ مهر ماه نیز کمی ابری با افزایش دما با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 458804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =