معاون خدمات شهری شهردار همدان گفت: با توجه به این‌که همدان یکی از مسیرهای عبوری زائران اربعین است، مدیریت شهری برای این ایام آماده‌سازی فضاهای شهری و اکران طرح‌های فرهنگی و تبلیغات محیطی و سیاه‌پوش کردن سطح شهر را با همکاری مناطق چهارگانه انجام خواهد داد.

نصب المان‌های ویژه اربعین در شهر

به گزارش همشهری، وحید علی‌ضمیر بیان کرد: پاک‌سازی و نظافت مسیرها، آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی در پارک‌های بلوار بهشت، راه کربلا، فدک، بوستان نماز، شهروند، گلکاری فصلی، حذف زوائد و امحای دیوارنویسی و همچنین رنگ‌آمیزی جداول در طول مسیر تردد زائران در حال انجام است.  وی ادامه داد: اکران هزار مترمربع سازه تبلیغاتی متناسب با ایام محرم روی بیلبوردهای شهر، نصب ۲۰ هزار متر ریسه پرچمی مشکی و همچنین نصب ۲۵ تابلو راهنمای مسیر موکب شهرداری در بلوار شهید سردار همدانی و نصب بنرها با مضامین اربعین و مفاهیم مرتبط نیز از جمله این اقدامات است.  

معاون خدمات شهری شهردار همدان از افزایش ۲ برابری نصب المان‌های ویژه اربعین و ایام محرم نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: بیش از ۱۴۰ قطعه نماد مناسبتی در مسیر زائران از ورودی شهر همدان، میدان سردار همدانی (فرودگاه) تا میدان خیبر (صداوسیما) و در سطح شهر که تعدادی نصب شده و بقیه نیز در دستور کار قرار دارد.

علی‌ضمیر گفت: همچنین پخش تیزر مناسبتی در تلویزیون‌های شهری و نصب کتل، سازه نورانی یا حسین، المان‌های شمع و المان‌های فلزی علم در بلوار ارتش، تابلوهای یا حسین در بلوار نجفی و بلوار ارتش و... و. انجام می‌گیرد.  وی در پایان یادآور شد: پیاده‌روری اربعین حرکتی مردمی است و مدیریت شهری نیز باید در زمینه فراهم کردن زمینه‌های لازم برای برگزاری این مراسم همکاری و تلاش لازم را داشته باشد.

کد خبر 458134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =