استاندار کردستان با اشاره به این‌که ناشران برای چاپ کتاب باید از تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت ‌کنند، گفت: طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌زودی مجوز چاپ کتاب به برخی استان‌ها واگذار می‌شود که یکی از این استان‌ها، کردستان است.

بهمن مرادنیا

به گزارش همشهری، «بهمن مرادنیا» در حاشیه نهمین نمایشگاه کتاب    با تقدیر از زحمات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب کار بسیار ارزشمند و خوبی است، چراکه حضور ناشران ملی، بین‌المللی و اقلیم کردستان عراق نشان‌دهنده اهمیت این نمایشگاه برای مردم استان است.

وی با اشاره به استقبال و حضور مردم استان در این نمایشگاه افزود: شاید به دلیل مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت کاغذ و در نتیجه امسال استقبال از نمایشگاه کمتر از سال‌های گذشته بوده، اما حضور مردم در نمایشگاه بسیار امیدوارکننده است. مرادنیا عنوان کرد: ۶۲۰ ناشر از سراسر کشور تمایل به حضور در نهمین دوره نمایشگاه کتاب کردستان را داشتند اما با توجه به محدودیت مکانی و فضای نمایشگاه استان، ۳۷۷ ناشر پذیرفته و در ۲۴۰ غرفه ساماندهی شدند.

وی اعلام کرد: ۸۰ هزار عنوان کتاب در نهمین دوره نمایشگاه کتاب کردستان از ناشران ملی، بین‌المللی، استانی و اقلیم کردستان در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد. استاندار اعلام کرد: برای ایجاد رغبت و انگیزه بیشتر در مردم برای حضور در نمایشگاه کتاب باید تبلیغات گسترده‌تری انجام شود و خانواده‌ها، اساتید، معلمان فرزندان و دانشجویان خود را به حضور در نمایشگاه و خرید کتاب تشویق کنند. مرادنیا با اشاره به احداث نمایشگاهی در شأن مردم استان افزود: در این بخش اختصاص زمین و مجوز احداث نمایشگاه از سوی دولت صادر شده و برای احداث به بخش خصوصی واگذار شده است. متاسفانه اتاق بازرگانی در احداث نمایشگاه تاخیر و تعلل کرده که در صورت ادامه این روند، زمین و مجوز به بخش خصوصی متقاضی دیگری واگذار می‌شود.  

کد خبر 457981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =